Çözüldü GTX 1060 Afterburner kurulumundan sonra sıcaklık artışı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ceyhuneris

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Dün bilgisayarıma işlemci ve ekran kartı sıcaklığını öğrenmek için Afterburner yükledim. Fall Guys gibi sistemi zorlamayacak bir oyunu açtım ancak ekran kartı kullanımı birden %98 oldu ve sıcaklığı 50°C'den 85°C'e kadar yükseldi. Afterburner'dan önce hiçbir sorun yaşamıyordum. Sizce sorunun kaynağı ne olabilir?
Ayarları yaptığım video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem:
Intel i5 7500.
Gigabyte H110M S2V.
EVGA GTX 1060 6 GB.
Kingston HyperX Fury DDR4 8 GB 2666 mhrz.
Cooler Master 500W PSU.
120GB SanDisk SSD.
280GB WD HDD.

Çözüm
Yanlışlıkla overclock etmiş olabilirsiniz belki.
OC ayarlarına dokunmadım ama öyle bir durumu varsayacak olursak ayarlar uygulama silindiğinde sıfırlanır mı yoksa Afterburner'ı yeniden kurup bir şeyleri sıfırlamam gerekir mi?
Afterburner'ı silmem sonrası sorun çözülmüştür. İlgilenenlere teşekkür ederim👍🏿
Afterburner ayarlarını sıfırlamayı dene belki istemeden bir ayarı değiştirmişsindir ama sanmıyorum. Fan ayarlarını Autoya almayı dene. Zaten autodaysa Afterburner i silip yükle ama ben Afterburner ile ilgili olduğunu sanmıyorum.

Yanlışlıkla overclock etmiş olabilirsiniz belki.
OC ayarlarına dokunmadım ama öyle bir durumu varsayacak olursak ayarlar uygulama silindiğinde sıfırlanır mı yoksa Afterburner'ı yeniden kurup bir şeyleri sıfırlamam gerekir mi?
Afterburner'ı silmem sonrası sorun çözülmüştür. İlgilenenlere teşekkür ederim👍🏿

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı