Çözüldü GTX 1080 cızırtı sesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dequb

Decapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
ASUS ROG STRIX modeli.
Aşırı dikkat çekmese de ekran kartımdan sinir bozucu bir cızırtı sesi geliyor. Kasam masanın üstünde ön camı açıp ve ben sandalyeden dinleyince o cızırtı sesini duyabiliyorum. Sesi tarif etmem gerekirse en net şekilde ekran kartının kablolarını takmadan bilgisayarı çalıştırmaya çalıştırdığımda gelen o "cızz, cızzz" sesinin düzenli ve çok daha sessiz şekilde "czzzzzzzz" şeklinde geliyor oluşu.
Bunun sebebi nedir? Bir sorun teşkil eder mi? Ve bu lanet sesten nasıl kurtulurum acaba?
Not: Kartı aldığımdan beri ses böyle yeni oluşan bir durum değil.

Çözüm
ASUS ROG STRIX modeli.
Aşırı dikkat çekmese de ekran kartımdan sinir bozucu bir cızırtı sesi geliyor. Kasam masanın üstünde ön camı açıp ve ben sandalyeden dinleyince o cızırtı sesini duyabiliyorum. Sesi tarif etmem gerekirse en net şekilde ekran kartının kablolarını takmadan bilgisayarı çalıştırmaya çalıştırdığımda gelen o "cızz, cızzz" sesinin düzenli ve çok daha sessiz şekilde "czzzzzzzz" şeklinde geliyor oluşu.
Bunun sebebi nedir? Bir sorun teşkil eder mi? Ve bu lanet sesten nasıl kurtulurum acaba?

Büyük ihtimalle ekran kartınız da Coil Whine vardır.
Merak etmeyin eğer sorun gerçekten buysa bir zararı yoktur.
Sadece ses olarak sizi rahatsız edebilir.
ASUS ROG STRIX modeli.

Çözüm
Teşekkürler başta psu dan geliyor sanıyordum gün içinde psu değiştirdim ve hala geldiğini fark edince aslında ekran kartından geldiğini öğrendim. Yanlışlıkla dandik frisby psu dan da kurtulmuş oldum :D

Coil Whine arıza değil gönlünü rahat tut. GTX 980 , GTX 1080 ve son olarak RTX 3080 kullanan biri olarak soylüyorum hepsin de Coil Whine var. 20 yıldır şu bobin cızırtısına bir çözüm bulamadılar. Ama PSU yu değiştirmen iyi olmuş.

Coil Whine arıza değil gönlünü rahat tut. GTX 980 , GTX 1080 ve son olarak RTX 3080 kullanan biri olarak soylüyorum hepsin de Coil Whine var. 20 yıldır şu bobin cızırtısına bir çözüm bulamadılar. Ama PSU yu değiştirmen iyi olmuş.
Evet iyi oldu ya aradan çıkmış oldu 1080 her ne kadar eski olsada hala hali hatrı yerinde bi kart çöpe atmak istemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı