Çözüldü GTX 1660 Ti AC Origins'de FPS düşmesi sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hoaxer

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba.
AC Origins'de sürekli FPS düşmesi giriyor. Önceden olmuyordu yaklaşık 1 haftadır var bu sorun. FPS düşmesi yaklaşık 5-6 saniye sürüyor. Değerler attığım fotoğraflarda var. Yazmadığım gerekli bilgi varsa söylerseniz ekleyebilirim. SSD sağlığı %98. (Crystaldiskınfo'dan baktım.) aslında yükü işlemciden ekran kartına bindirebilirsem sorun çözülür gibi ama nasıl yapabilirim bilmiyorum. Diğer oyunlarda da oyunun başlarında biraz oluyor ama daha çok microstutter gibi ve fazla etkili değil.
Not: Ayarlar Ultra-High arası.

Sistem:
-MSI Ventus GTX 1660 Ti.
- i5 9400F.
- 8 GB 2666 MHz DDR4 RAM X2 Crucial Ballistix.
- 480 GB SSD Crucial BX500.
- MSI H310M PRO-VD Plus.
- 600W PSU.

Ekran Görüntüsü (23).png

Ekran Görüntüsü (24).png

Çözüm
@Hoaxer, BIOS Update ve sıcaklık ile ilgili herhangi bir sorununuz gözükmüyor ama yanlış hatırlamıyorsam en son yayınlanan Nvidia sürücüsünde her ne kadar bu şekilde bir random freezing vs tarzı bir problemle karşılaşıldığını duymasam da teknik performans ve görüntü problemleri yaşayanlar vardı. Yine de DDU ile güvenli modda daha eski bir sürücüyle denemenizde fayda olduğunu düşünüyorum, buna ek olarak anakartın sürücülerle beraber gelen yazılım araçlarının arka planda çalışma ihtimaline karşı bunları kontrol edip bakmanızı ve Uplay'i back in ground moduna getirerek alt konumda simge durumunda çalıştığından emin olun derim.
Kendim yeni bitirdim oyunu aynı sorun bende de vardı. Sorununuz muhtemelen RAM kullanım miktarından. Oyuna girerken RAM kullanımını düşürmeye çalışın. Gereksiz hizmetleri kapatıp Chrome falan kapatırsanız RAM kullanımı yanlış hatırlamıyorsam Max 6.5 GB falan oluyor Windows 10'da ben bu şekilde çözmüştüm problemi.

Edit: İşlemci kullanımızı yeni farkettim. %100 çalışması enterasan gerçekten orada da bir sıkıntı var.

Son düzenleme:
Ne oldu hocam? Bende girecektim çıktım sonradan.
Cheff killer atmış ahlaksız herif.Kulaklıklar gitti bre beyin yoksunu herif yüzünden.Edit:Neyse çalışıyor bari kulaklıklar.Allahtan kulaklıkları takmamıştım da yanıma koymuştum,o haliyle bile deli gibi ses çıktı.

Kendim yeni bitirdim oyunu aynı sorun bende de vardı. Sorununuz muhtemelen RAM kullanım miktarından. Oyuna girerken RAM kullanımını düşürmeye çalışın. Gereksiz hizmetleri kapatıp Chrome falan kapatırsanız RAM kullanımı yanlış hatırlamıyorsam Max 6.5 GB falan oluyor Windows 10'da ben bu şekilde çözmüştüm problemi.

Edit: İşlemci kullanımızı yeni farkettim. %100 çalışması enterasan gerçekten orada da bir sıkıntı var.
Hocam RAM 16 GB yeterli o konuda sıkıntı yok.

İşlemci kullanımın %100 olarak gözüküyor.Droplar büyük ihtimal bundan kaynaklanıyor olabilir.
Evet ondan muhtemelen.

Peki kullanımı nasıl düşüreceğim?

Geri
Yukarı