[Çözüldü] GTX 1660S sistem sürücü güncelliği nasıl kontrol edilir?

legendary777

Hectopat
Merhaba, yeni bir bilgisayar alıp kurdum. Windows'u kurduktan sonra ilk olarak Windows güncelleştirmelerini yaptım ve NVIDIA driverını indirdim. Şu an kullandığım chipset ve diğer sürücüler güncel mi değil mi nasıl öğrenebilirim? Başka yüklemem gereken bir driver var mı?

Sistemim:
Gigabyte B450M S2H
GTX 1660 Super
Kingston A2000 SSD
Ryzen 3 3100

Çözüm
Ekstra ayar yapmanızı gerektirecek bir program yok. Attığım link üzerinden güncel driveri indirmeyi unutmayın, dosyayı çalıştırın ve bütün kutucuklar işaretli olsun, kurulumu başlatın. Güncelliğini kontrol etmenizi gerektirecek bir şey yok, kurulum bitince sistemi yeniden başlatmanız yeterlidir.

orpheus2690

Kilopat
Yer
Ordu / Eskişehir
BIOS sürümünü kontrol edebilirsiniz. SSD sürücü desteği sunuyorsa kontrol edebilirsiniz.

KS
L

legendary777

Hectopat
BIOS'u güncelledim windowsu kurmadan önce. Aklıma takılan chipsetler falan güncel bir şekilde mi kuruldu. Ayrıca işlemci için herhangi bir şey yapmama gerek var mı ?

ribella1

Picopat
Windows u sıfırdan kendin kurduysan chipset kurulu değildir zaten. şu videonun link attığım dakikasından izleyip gerekenleri görebilirsin.

Ayrıca şu videoyuda kesinlikle izlemeni tavsiye ederim bilgisayardan gereksiz olan her şeyi kaldırmanda faydalı olur.

KS
L

legendary777

Hectopat

En baştakini indirip kuruyorum o zaman ?

KS
L

legendary777

Hectopat
Attığım linkteki chipset bölümünde en üsttekini indirip kurdum. Pc yeniden başladı. Kurulup kurulmadığını nasıl anlarım ?

KS
L

legendary777

Hectopat
Tamamdır öyle yapıyorum. Doğrulamak amaçlı soruyorum doğru bir şekilde yükleyip yüklemediğimi nerden anlarım? Birde yapmam gereken başka bir şey kaldı mı yeni pc de ?

Yukarı