Çözüldü i5-2410M oksitlenmiş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gaddar39

Centipat
Laptopu açtım, soğutucu fan ve bloğu söktüm, işlemciyi çıkarttım. Kenar kısmında bir kararma ve ortadaki pin oksitlenme yapmış. Bunu nasıl düzeltebilirim veya işlemci çöp mü? (CPU: Intel i5 2410M)

Screenshot_20200922-123731_Camera.jpg
20200922_123619.jpg

Çözüm
Bende öyle düşünüyorum aslında bu laptop bozuk bir abinin garajında duruyormuş verdi bende sağlam bir şey varsa satarım dedim şanseseri buldum bilgisayarciya götürüp test ettireceğim. Ama bende işlemciler yanmıyor diye biliyorum genelde anakart yanıyor? Anakart soketi kısa devre yapıp işlemciye zara vermiş olmasın inş bi şey olmamıştır neyse ki bedava verdi
İşlemciye zarar vermemiştir de soket yanmış olabilir.
Evet nadir bulunuyor 😀😀
Tamamdır hallettim oksitlenmenin büyük bir kısmı gitti hafif bir karalma var ama sorun.
Yaratmaz herhalde. Teşekkürler yardımınız için.

O oksit gibi durmuyor yalnız söyleyeyim. Çünkü o pinler genelde oksitlenmez. Daha çok yanığı andırıyor.
Oksitlenmede iletken yüzey sararıp matlaşır. Burada kararma var gibi görünüyor.

O oksit gibi durmuyor yalnız söyleyeyim. Çünkü o pinler genelde oksitlenmez. Daha çok yanığı andırıyor.
Oksitlenmede iletken yüzey sararıp matlaşır. Burada kararma var gibi görünüyor.

Bende öyle düşünüyorum aslında bu laptop bozuk bir abinin garajında duruyormuş verdi bende sağlam bir şey varsa satarım dedim şanseseri buldum bilgisayarciya götürüp test ettireceğim. Ama bende işlemciler yanmıyor diye biliyorum genelde anakart yanıyor? Anakart soketi kısa devre yapıp işlemciye zara vermiş olmasın inş bi şey olmamıştır neyse ki bedava verdi

İşlemciye zarar vermemiştir de soket yanmış olabilir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı