Çözüldü i5 4440 GT 730 sistem yenilemek için satılmalı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TehSparrow

Hectopat
Bilgisayar özelliklerim:
  • CPU: i5 4440 3.1 GHz.
  • GPU: GT 730.
  • Anakart: ASUS H81M-C.
  • RAM: 8 GB DDR 1333 MHz.
  • Kasa: Everest Cobra + 650W Everest Peak PSU (sıfırı yaklaşık 600 TL)
Elimde 750 TL nakit para var. Sisteme ekran kartı alıp kullanmaya devam mı etmeliyim yoksa hepsini satıp, üzerine de 750TL ekleyip yeni sistem mi almayı denemeliyim?

750 TL ile 2. el RX 570 almayı düşünüyorum. Eğer 2. el sistem bulursam da almayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eğer arkadaş RX 460 G4560 sistem yerine APU sistem kurarsa RAM'ini 2x8 yaparsa ileride RX 570 takar rahatlıkla istediği her oyunu medium Very High arası oynar fakat RX 460 G4560 sistem kurarsa hem pahalıya patlar hem de ileriye yönelik bir sistem olmaz işlemciyi satıcaksın kartı satıcaksın gereksiz zaten GT 1030 ile RX 460 arasında uçurum bir fark yok bence APU sistem toplaması hem fiyat performans açısından hem de ileriye yönelik açısından çok daha mantıklı bir hareket olur.
Bilgisayar özelliklerim:
  • Kasa: Everest Cobra + 650W Everest Peak PSU (sıfırı yaklaşık 600 TL)
Elimde 750 TL nakit para var. Sisteme ekran kartı alıp kullanmaya devam mı etmeliyim yoksa hepsini satıp, üzerine de 750TL ekleyip yeni sistem mi almayı denemeliyim?

750 TL ile 2. el RX 570 almayı düşünüyorum. Eğer 2. el sistem bulursam da almayı düşünüyorum.
Sat ve DDR4+1151 bilgisayar topla 2.el olsun.

Bilgisayar özelliklerim:
  • Kasa: Everest cobra + 650W Everest peak PSU (sıfırı yaklaşık 600 TL)

Satıp yeni sistem almak en mantıklısı lakin üzerine 750 TL ekleyince çok da para etmez biraz daha eklemelisiniz ya da APU almalısınız.

Siz neyi savunuyorsunuz burada söyler misiniz gelişime açık olmayacak ve en fazla 1-2 sene kullanabileceği bir sistem öneriyorsunuz APU alması çok daha mantıklı ileride ekran kartı eklemesi yaparsa çok daha iyi olur.

Maddi durumum çok iyi değil o yüzden ekleme yapamayabilirim. Sadece sistemimi satıp yeni sistem almak istiyorum. Para ilavesi vs. söz konusu olamaz.

1151 pin, DDR4? Nasıl gelişime açık değil?

G4560 7.nesil yani LGA 1151 V1 bu soketi kullanan işlemciler eskidi 3 nesil gerideler bunu bırakın i3 gibi düşük bir işlemci bile 1000 TL dolaylarında bu sistemi alması mantıksız.

Maddi durumum çok iyi değil o yüzden ekleme yapamayabilirim. Sadece sistemimi satıp yeni sistem almak istiyorum. Para ilavesi vs. söz konusu olamaz.

Para eklemesi yapmayacaksanız arkadaşın dediği alınır lakin yapabilirim sonradan ekran kartı alabiliriim diyorsanız benim önerdiğim gibi APU almalısınız.

Önerilen sistem sizi üzmeyecektir.

G4560 7.nesil yani LGA 1151 V1 bu soketi kullanan işlemciler eskidi 3 nesil gerideler bunu bırakın i3 gibi düşük bir işlemci bile 1000 TL dolaylarında bu sistemi alması mantıksız.

Para eklemesi yapmayacaksanız arkadaşın dediği alınır lakin yapabilirim sonradan ekran kartı alabiliriim diyorsanız benim önerdiğim gibi APU almalısınız.

Önerilen sistem sizi üzmeyecektir.

2. el bir kasa almayı planlıyorum.
Şu an kullandığım kasayı satsam ortalama ne kadar eder?
?

Yeni konular

Geri
Yukarı