(Çözüldü) i5 4690 Aşırı Isınma Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Pesimistik

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Banka
Merhaba arkadaşlar. Eski bilgisayarımı sattım ve yeni bir sistem topladım. Parçaların tamamını kendim topladım. Kurulumdan sonra bilgisayarı açtığımda ışıkları yandığı halde PS2 klavyemin (Microsoft K96) tuşları basmıyordu. Eski eski sistemimdeki SSD de windows kurulu olduğundan format attım. Ve klavye format sonrasında kullanılmaya başladı. Bunun üzerine BIOS güncellemesi yaptım. İşte bundan sonra sorun başladı.

BIOS ayarlarını varsayılana çektim, OC Gene açık değil, Bütün anakart yazılımlarını son sürümüne yükselttim ama bilgisayarda hiçbir program kurulu olmadığı halde işlemci ısısı bir türlü düşmüyor. Sabah işe gelmeden önce bilgisayarı açtım ve tek yaptığım şey BIOS ekranına girmek oldu. İşlemci ısısı 2-3 saniyede bir derece yükseliyor sürekli ve 99 dereceye kadar ulaşıyor. Bazen kısa süreliğine 60 - 70 derece arasına iniyor. Sonra yine 99 dereceye çıkıyor.

Masaüstüne geldiğimde hiçbir işlem yapmadığım halde görev yöneticisinden baktığımda ara sıra işlemci 3,85 GHZ olarak çalışıyor. Bir türlü sorunu çözemedim.

Bilgisayar bileşenleri:

İntel i5 4690
Dark Aqua Force w120 sıvı soğutma
MSI H97 Gaming 3
Kingston HyperX Beast DDR3 1600 MHZ (2 x 4) 8 GB
Kingston V300 240 GB SSD
Seagate 500 GB HDD
High Power 750W 80+ Gold Modüler PSU

Sistemde şu anda harici ekran kartı yok. Anakart üzerindeki DVI çıkıştan görüntü alıyorum. 22" HP monitörüm var ve 1920 x 180 çözünürlükte kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu çözmeden önce gelebilseydim sıralı olarak sürümleri tekrar yükleyin diyecektim. Aynı soruna bir ofis bilgisayarında karşılaşmıştım. Ben de her yolu denedikten saçma sapan biosu sil kur sil kur uğraşırken bir baktım düzeldi. Sonradan sıralı kurduğumu fark etmiştim. Neyse artık geçmiş olsun. :D

Gözün aydın birader :)
Teşekkür ederim :)
Sorunu çözmeden önce gelebilseydim sıralı olarak sürümleri tekrar yükleyin diyecektim. Aynı soruna bir ofis bilgisayarında karşılaşmıştım. Ben de her yolu denedikten saçma sapan biosu sil kur sil kur uğraşırken bir baktım düzeldi. Sonradan sıralı kurduğumu fark etmiştim. Neyse artık geçmiş olsun. :D
Biraz geç kaldın :) Yine de teşekkürler. Belki bir başkasının da sorununa çözüm olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı