Çözüldü i5 6500 ve GTX 970 sistem oyunlarda FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oguzcanpasa

Kilopat
Daha fazla  
Anakart - MSI B150M Bazooka.
RAM - 8 GB 2133 MHz Kingston.
İşlemci - i5 6500.
Ekran kartı - GTX 970.

Sistem bu, bazı oyunlarda FPS 85 iken bir anda 65 değerine düşüyor. PUBG'de ekran kartı ve işlemci sıcaklığı 68-71 arası. Ama bazen FPS düşmesi yiyorum gibi geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Videolarda herhangi bir darboğaz olmuyor, aynı işlemci ve kart ile sorunun hangisinde olduğunu nasıl anlarım ?
Videodakiyle aynı çözünürlük aynı grafik ayarlarını mı kullanıyorsunuz?
@Jonathan North ikidir yorumuma gülücük atacağınıza bilginizi iyileştirin, karşınızda dalga geçebileceğiniz biri yok, varsa bilgin insan gibi yaz tartışalım. Videonun en darboğaz yaşanmış sahnesi:
1600595413335.png

Çok mu fark varmış? Özellikle aynı değerde RAM modülüne sahip olsaydılar neredeyse hiç fark olmayacaktı. Kullandığım i5-3550 ile i5-7400 arasında almaya değecek kesinlikle fark yok.
1600595598010.png
85'ten 65'e düşüyorsa buna FPS düşmesi diyemezsiniz, tamamen anlık olarak değişen sahneye bağlı kare sayısı da (FPS) değişiyor.
Witcher 3 te denedim. İşlemci Kullanımı 35 ten bir anda 100 e çıkıyor. GPU kullanımı 99, kalabalık yerlerde 75 e kadar düşüyor. Bu darboğaz değilmi ?

Witcher 3 te denedim. İşlemci Kullanımı 35 ten bir anda 100 e çıkıyor. GPU kullanımı 99, kalabalık yerlerde 75 e kadar düşüyor. Bu darboğaz değilmi ?
Darboğaz, zaten i5'in 6. veya 7. nesilinin eski 3.-4. nesile göre tek farkı DDR4 sistem olması, asıl işlemci gücü olarak i5 8. nesil farkediyor.

Darboğaz, zaten i5'in 6. veya 7. nesilinin eski 3.-4. nesile göre tek farkı DDR4 sistem olması, asıl işlemci gücü olarak i5 8. nesil farkediyor.
Videolarda herhangi bir darboğaz olmuyor, aynı işlemci ve kart ile sorunun hangisinde olduğunu nasıl anlarım ?

@Jonathan North ikidir yorumuma gülücük atacağınıza bilginizi iyileştirin, karşınızda dalga geçebileceğiniz biri yok, varsa bilgin insan gibi yaz tartışalım. Videonun en darboğaz yaşanmış sahnesi:
1600595413335.png

Çok mu fark varmış? Özellikle aynı değerde RAM modülüne sahip olsaydılar neredeyse hiç fark olmayacaktı. Kullandığım i5-3550 ile i5-7400 arasında almaya değecek kesinlikle fark yok.
1600595598010.png

Son düzenleme:
Çözüm
@Jonathan North ikidir yorumuma gülücük atacağınıza bilginizi iyileştirin, karşınızda dalga geçebileceğiniz biri yok, varsa bilgin insan gibi yaz tartışalım. Videonun en darboğaz yaşanmış sahnesi: Eki Görüntüle 674585
Çok mu fark varmış? Özellikle aynı değerde RAM modülüne sahip olsaydılar neredeyse hiç fark olmayacaktı. Kullandığım i5-3550 ile i5-7400 arasında almaya değecek kesinlikle fark yok. Eki Görüntüle 674595
Evet 1080p. Yeni aldım birde işlemciyi keşke i7 6700 alsaydım. Benim CPU %100 oluyor 1 saniye falan. GPU %99 sabit. Oda bazen %75 civarına iniyor.

Geri
Yukarı