Çözüldü i7 10750H için undervolt değeri nasıl olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İlya Muromets

Kilopat
Daha fazla  
10750H hakkında hiçbir undervolt bilgisine erişemedim. Undervolttan anlayan arkadaşlar değer sizce kaç olmalı?
Intel XTU kullanarak yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
10. nesil mobil Intel işlemciler; uzak sürücüleri voltaj kontrolüyle hedef alan bir sızıntının, voltaj kontrol çipinin kontrolündeki birtakım aksaklıktan kaynaklandığı anlaşılan Plundervolt adlı güvenlik açığı sebebiyle özellikle offset voltaj ayarının deaktif hale getirmelerinin bir sonucu olarak herhangi bir şekilde XTU/Throttle Stop gibi yazılımlarla UV yapılamayacak. Belki daha sonradan yamanacak güvenlik güncelleştirmeleriyle bu imkan kullanıcılara yeniden sağlanır. Ama yine de 10750H işlemcili bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız üst düzey premium soğutmalı modellere bakın derim, daha sonradan bu ısınma sorunu yüzünden başınız ağrımasın 🙂.

Intel launches 10th-gen Comet Lake H-series CPUs for high-end gaming laptops and productivity
10. nesil mobil Intel işlemciler; uzak sürücüleri voltaj kontrolüyle hedef alan bir sızıntının, voltaj kontrol çipinin kontrolündeki birtakım aksaklıktan kaynaklandığı anlaşılan Plundervolt adlı güvenlik açığı sebebiyle özellikle offset voltaj ayarının deaktif hale getirmelerinin bir sonucu olarak herhangi bir şekilde XTU/Throttle Stop gibi yazılımlarla UV yapılamayacak. Belki daha sonradan yamanacak güvenlik güncelleştirmeleriyle bu imkan kullanıcılara yeniden sağlanır. Ama yine de 10750H işlemcili bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız üst düzey premium soğutmalı modellere bakın derim, daha sonradan bu ısınma sorunu yüzünden başınız ağrımasın 🙂.

Intel launches 10th-gen Comet Lake H-series CPUs for high-end gaming laptops and productivity

Son düzenleme:
Çözüm
10. nesil mobil Intel işlemciler; uzak sürücüleri voltaj kontrolüyle hedef alan bir sızıntının, voltaj kontrol çipinin kontrolündeki birtakım aksaklıktan kaynaklandığı anlaşılan plundervolt adlı güvenlik açığı sebebiyle özellikle offset voltaj ayarının deaktif hale getirmelerinin bir sonucu olarak herhangi bir şekilde XTU/Throttle stop gibi yazılımlarla UV yapılamayacak. Belki daha sonradan yamanacak güvenlik güncelleştirmeleriyle bu imkan kullanıcılara yeniden sağlanır. Ama yine de 10750H işlemcili bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız üst düzey Premium soğutmalı modellere bakın derim, daha sonradan bu ısınma sorunu yüzünden başınız ağrımasın 🙂.

Önerin nedir premiıum soğutmalı laptoplarda?

10. nesil i7 10750H için bir gelişme var mıdır ?

Ben Excalibur kullanıyorum şu an speedshift denen olay ile işlemci hızı sınırlayıp işimi görüyorum ama undervolt laptoplar için zorunludur resmen hâlâ bir gelişme yok mu BIOS da ayarı da yok kilit açmak için.

Geri
Yukarı