i7-4790 RTX 3070'i besleyebilir mi?

Benim işlemci stok güzel kardeşim o adam hayvan gibi O.C yapmış gene bazı oyunlarda darboğaz görülüyor. Ayrıca adam 4.6GHz çıkarmış 84-85 derecelerde geziyor bazı oyunlarda, sağlam soğutma şart. Kaldı ki sistem stabilitesi çok iyi olacağını düşünmüyorum ben şahsen. Çünkü o işlemci için önerilen en fazla O.C 4.4GHz diye biliyorum.
Bence RTX 3070'e 12000 TL falan vereceğine yeni sistem topla.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1440P için yeterli, hatta K serisi olsaydı 1080P' de O.C ile 3080'e yeterli olurdu.

Benim işlemci stok güzel kardeşim o adam hayvan gibi O.C yapmış gene bazı oyunlarda darboğaz görülüyor. Ayrıca adam 4.6GHz çıkarmış 84-85 derecelerde geziyor bazı oyunlarda, sağlam soğutma şart. Kaldı ki sistem stabilitesi çok iyi olacağını düşünmüyorum ben şahsen. Çünkü o işlemci için önerilen en fazla O.C 4.4GHz diye biliyorum.
O OC'un kaç FPS arttırdığını sanıyorsun ciddi ciddi merak ettim doğrusu. Neyse kardeşim sen çoluğu çocuğu dinle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Azıcık bilgin olsa alttaki yazılanlara baksan yapılan O.C'un ne kadar olduğunu görürdün.
Bana bilgiden bahsedene bak hele sen. OC. ile 50 FPS alabilecekken 170 FPS'mi aldı adam? 😄 Neyse çok biliyorsun al o zaman adama yeni bir anakart ile işlemci gönder abisi. Sİz fantezi yapacaksınız diye adam binlerce lira para mı akıtacak?
Senin önceki konulara yaptığın yorumları da biliyoruz konuşturma şimdi beni burada.

Arkadaşlar, i7-4790 RTX 3070'i 1440P'de besler mi?
1440P 144Hz monitörüm var VSR ile 4K ya da çıkarabilirim eğer darboğaz yapar derseniz.
Ben zamanında bu durumun linkini paylaştığım için ceza almıştım. Bu siteleri Technopat paylaşmamıza izin vermiyor fakat.3-5 site var hangi işlemci hangi ekran kartıyla ne kadar çalışır gösteriyor. Bende ters dar boğaz var mesela( işlemci yetememe durumu yapmıyor ekran kartı emekliyor :) daha yürümeyi öğrenecek ) 🤣 Ryzen 2700 ve 1060ti var işlemci %37 daha fazla güçlü bir ekran kartını kaldırabilir. Ha ben ne yaptım işlemci zaten Pentium işlemcisi değil diye zamanında onu en üst seviye aldım. Ekran kartı yetmediği zaman kartı ve monitörü değiştiririm 2k ya geçerim dedim. Sendeki durum kötü ama Ekran kartı koşmaya çalışacak eğer monitörün yüksek FPS veren monitörse sıkıntı olmaz FPS atlama durumu gerçekleşmez ama eğer düşük FPS veren bir monitörün varsa bu senin için kötü olur. Örnek olarak bir oyunda 400 FPS alacaksın 10 numara çevre detayları var. Monitör 120 Hertz diyelim. Ya ekran kartının ayarlarını artıracaksın ki FPS düşsün görüntüde atlamalar olmasın ki yaklaşık 300 FPS'i ultrada düşüremezsin ya da bu en kötüsü ekran kartını monitörün FPS si ile eşitleyeceksin ki görüntü akıcı olsun atlamalar olmasın, bu durumda da kullanmadığın aradaki FPS farkı kadar ekran kartına fazladan para vermiş olacaksın. Not: işlemci ekran karşılaştırması yaz Google amcaya

Beslemez tabii ki. Fakat 4.5 GHz'ye çekip RAM'leri overclock yaparsan besleyecektir bazı oyunlarda besleyemebilir . İnternette örnekleri var.
Beslemez tabii ki. Fakat 4.5 GHz'ye çekip RAM'leri overclock yaparsan besleyecektir bazı oyunlarda besleyemebilir . İnternette örnekleri var.

Yeni konular

Geri
Yukarı