Çözüldü i7 8750H ve GTX 1050 CS:GO Düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Efe10

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Salihli/Manisa
Daha fazla  
Laptop kullanıyorum. CS:GO'da bütün ayarlar en düşük ve çözünürlük 4:3 olmasına rağmen 130-150-170 FPS alıyorum. Sizce normal mi?

Laptop: Msi GV72 8RC Ekran Kartı: GTX 1050 İşlemci: Intel Core i7 8750H 8 GB RAM 1TB HDD 128 GB SSD

Bu arada oyunlar HDD'ye kurulu. Driver'lar güncel. Herhangi bir overclock yapmadım. Virüs olmadığına eminim daha yeni format atıp denedim. Arkaplanda çalışan virüs programı vb. bir şey yok Windows Defender dışında.

Çözüm
W
FPS Değerleriniz gayet normal, hatta iyi denebilir. Linkteki videoyu izleyerek kıyaslayabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam markalar bile takmıyor rpg oyunda 120 hz neye fayda sağlar gozunu seveyim ya biraz mantikli ol 120-144 hz ye vereceğin parayi ekran kartinda kullan bilgisayarin 3 sene dayanacaksa 4 sene dayansin yeni nesil oyunlara
Bildiğim kadarıyla en basit RPG - MMORPG örneği Knight Online. Oynadığımdan değil fakat insanlar skill animasyon süresinin azalması için bu olaya başvuruyorlar (pot basma ile alakalı). Onun dışında GTX 1660 Ti bile 144 FPS AAA oyunlarda her zaman göremiyor. 144 Hz veya 120 Hz en çok rekabetçi oyunlarda ön plana çıkan şeyler ve rekabetçi oyunların genelinde bu değerleri görmek aşırı zor şeyler değil.

Ne anlatıyorsun anlamıyorum. Yüksek sistem gereksinimi gerektiren fps oyunları için konuştum. RPG Oyunları için konuşmadım. Hangi RPG oyun 120hz ihtiyacı duyuyor? Günümüzdeki fps oyunları her gün gelişiyor ve bu gelişen oyunlarda da 120 sabit alamayacağı için 120hz gereksiz bir masraf olurdu o bilgisayar için.
Ama sizin amacınız yazılanı anlamak değil tezat oluşturup mesaj kasmak. Hala CS 1.6 Oynuyorsan orasını bilmem. Biz warzone,cs:go,pubg,valorant gibi oyunlara geçtik. Bu oyunların kaçını 120fps sabit oynatabiliyor bir araştır dostum.
Hayır cevabı belli bir soruyu neden bu kadar uzatıyorlar gtx 1050 3 gb vram e sahip bir ekran kartı günümüzde 4 gb vram bile neredeyse yetmiyorken bu arladaşlar neyin kafasında ? :d ekran kartı gerekli performans vermedikten sonra 144 120 hz ler neye yarar

Ne anlatıyorsun anlamıyorum. Yüksek sistem gereksinimi gerektiren fps oyunları için konuştum. RPG Oyunları için konuşmadım. Hangi RPG oyun 120hz ihtiyacı duyuyor? Günümüzdeki fps oyunları her gün gelişiyor ve bu gelişen oyunlarda da 120 sabit alamayacağı için 120hz gereksiz bir masraf olurdu o bilgisayar için.
Ama sizin amacınız yazılanı anlamak değil tezat oluşturup mesaj kasmak. Hala CS 1.6 Oynuyorsan orasını bilmem. Biz warzone,cs:go,pubg,valorant gibi oyunlara geçtik. Bu oyunların kaçını 120fps sabit oynatabiliyor bir araştır dostum.
Araştırmama gerek yok kardeşim GTX1050ti ile 144hz monitör kullanıyorum ve aldığım tatmin duygusunu izah edemem. Ha daha yükseği daha fazla mutlu etmez mi evet eder. Ama bu işe gereksiz diyebilmemiz için 60hz'e geçtiğim zaman benim fark hissetmemem lazım. Hiçbir şey olmasa dahi masaüstünde mause hareketi, pencere açılış kapanışları bile rahatsız ediyor. Onu geçtim CS:GO, Rainbow Six Siege gibi oyunlarda çok rahat bir şekilde yüksek değerleri görebiliyorsun. League of Legends, Dota2 gibi oyunlarda da keza öyle. Gözlerim daha rahat ediyor.
Koskoca bir monitör teknolojisi Hz değerlerini saçma sapan bir oyunda adam duvar kenarından çıktığında daha hızlı görebil diye mi gelişiyor?
Kim RPG oyunlarında 144hz'e ihtiyaç duyuyor diyorsun. Göz zevki olan herkes duyabilir. Sen CS:GO, PUBG, oynuyorsun diye elit misin? Adam isterse 144Hz ile Terraria oynar yani ki 60Hz ve 144Hz'de oynamış birisi olarak söyleyeyim oyunun çehresi değişiyor resmen. Yani özetle gereksiz diye bir şey yok. Para var mı para? Olay bu.

Hayır cevabı belli bir soruyu neden bu kadar uzatıyorlar gtx 1050 3 gb vram e sahip bir ekran kartı günümüzde 4 gb vram bile neredeyse yetmiyorken bu arladaşlar neyin kafasında ? :d ekran kartı gerekli performans vermedikten sonra 144 120 hz ler neye yarar
Yalnız laptoplarda bulunan GTX 1050 ekran kartlarının çoğunluğu 4 GB VRAM'e sahip ve performans VRAM'e göre ayarlanmıyor. VRAM'in yetmediği yerde FPS drop başlar sabit düşük FPS değil. GTX 1050 hala 1080p rekabetçi oyunlar için gayet yeterli bir kart. Yeni çıkan oyunlarda sadece ayar kıstırıyor o kadar.

Geri
Yukarı