Çözüldü iAtkos ML3U kurulum tamamlandı, restarttan sonra apple logoda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

conivayt719

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Evet bende kurulumu tamamladım ve aynı hata ile karşılaşıyorum , çözümünü halen bulamadım ve çok mutsuzum :( Bulduysan kardeşim buraya da yazar mısın?

Merhaba arkadaşlar , foruma youtube'daki Hackintosh kurulumu vidyosu sayesinde üye oldum ve bu ilk konum :)

PC' ye mac kurabiliyorsa bu arkadaşlar demekki deveyi konuşturabilecek bir araştırma ve yetenek gücü var inanıyorum ki :)

Neyse geyiği bırakayım ve sorunumu sizlere şöyle açıklayayım, umuyorum ki cevap verirsiniz,

Öncelikle makinem ASUS N56V serisi leptop,

Intel i7 3630qm 2.4ghz
16gb bellek
nvidia gt650m ve intel gma 4000 ekran kartı
anakartı bilmiyorum ne olduğunu ama internette vardır herhalde bu olaydan pek anlamıyorum.
1920x1080 full hd 15.6 inç ekran

teknosadan almıştım ürünü :p

bir web tasarım firmasında çalışıyorum ve xhtml css kodlama yapıyorum, yoğun olarak photoshop vb. programlara ihtiyacım oluyor doğal olarak, bu yüzden maddi imkanım yetmediği için pc kullanıyordum. Mac kurulabileceğini öğrendim ve üstüne atladım hemen..

Kurulumu videodaki gibi bios ayarlarını yaparak usb den tamamladım ancak kurulumdan sonra clover boot seçim ekranında harddiskteki mac i açtıktan sonra apple logosunda kalıyor. O alttaki dönen yuvarlak gelmiyor ve bu şekilde yarım saat boyunca kalıyor.

Kurulum yaparken özelleştirden birçok kombinasyon denedim ancak sonuç alamadım. Ha bir de şunu belirteyim bios'tan cms yi kapatmazsam ben kurulum yapamıyorum. Kapatınca sorunsuz kurabiliyorum.Ayrıca benim bios'umda ACPI ayarı da yok sorun teşkil eder mi? Eğer bu sorun hakkında fikri olan olmayan bir yorum yaparsa mesleki hayatıma büyük katkıda bulunacak.

Teşekkür ederim iyi araştırmalar. :)

- - - Güncellendi - - -

Bu arada yabancı forumlarda hep ekran kartı ile alakalı olabilecegini soyluyorlar ama nafile..

GraphicsEnabler=no komutu ile açıyorum yine aynı.
Ekran kartlarım , nVidia gt650m ve intel4000 ancak kurulumda nvidia yı pasifleştirdim ve intel 4000 in driver ını yukledim sorun hala aynı.

- - - Güncellendi - - -

http://r1305.hizliresim.com/19/n/n8911.jpg
n8911.jpg

hata bu arkadaşlar burada takılıyor işte,
yazan da bu,
using 16384 buffer headers and 10240 cluster io buffer headers , bu hatayı PCIRootUID=1 ile geçtim bu seferde

pthread support aborts when sync kernel primitives misused

bu yazıdan sonra kalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteme özel DSDT yapmanız gerekiyor sanırım. Benzer model sistem Mountain Lion kuran var mı, varsa da nasıl kurmuşlar diye bakın.

Burak kardeş benim Harddisk'imde orjinal windows 8 ve kurtarma bölümleri vs. var , yani toplamda 4 bölüme ayrılmış durumda. Acaba bu sebeple açılmıyor olabilir mi ? Çünkü yüklemede vs. bir sorun yaşamıyorum yüklendikten sonra apple logosunda kalıyor sadece.

Cihazınıza Mac kurabilenler var.

Şu komutu dener misiniz:

Kod:
-v cpus=2 bus ratio=25

Bu iş kolay değil. Kombinasyonlar ve benzer kurulumu yapanlar ne yapmış ona bakacaksınız. Deneme yanılma. Recep yaklaşık 5 kez kurulum yaptı ve en sonunda sorunu çözdü. Bir gece ofiste sabahladı. Bu iş Windows kurmaya benzemiyor :)

Kesinlikle benzemiyormuş gerçekten. 2 gündür işteyken aklım hep bunda :) Bununla da deneyeceğim ama şu an boş bir usb hdd'ye kuruyorum sistemi. Bakalım sorun ondan mı diye. daha sonra da bu komutla deneyeceğim.

Cihazıma mac kurabilirsem ssd de alacağım ve böylece makine 4 5 sene gidebilecek duruma gelebilecek, az çok makinenin içinden de anlıyorum temizlik hususunda da hassasımdır, dolayısı ile tek isteğim bu os u kurabilmek. :)

- - - Güncellendi - - -

Bu hatayı da çözdüm. Sorun bilgisayara bağlı usb lerden kaynaklanıyormuş, hepsini çıkartınca geldi ancak bu sefer de apple logosunun altında dönen yuvarlak gelior, bir sure bekledikten sonra da reset atıyor. Bunun çözümünü bilen var mı daha bulamadım da ?

Ekran kartı sürücüsü olabilir. -v ile açın ki orada neden reset attığını görün.
Benim gibi sorunu olan arkadaşlara yardımcı olsun diye çözümümü yazıyorum,,
Masaüstüne ulaşmayı başardım,

iAtkos ML3U kurdum BIOS'tan Legacy USB Support AUTO yaptım,
Legacy USB Support'un altında XHCI gibi birşey vardı USB3.0 ile alakalı bir açıklama yazıyordu onu kapattım,
kurulduktan sonra HDD deki OS' u açarken -f -x GraphicsEnabler=no yaptım masaüstü geldi.

Ancak şimdi ben bu kodları yazmadan masaüstü gelmiyor, ve bu kodlarla ne ekrankartı ve wireless ne de ses driver ' ı çalışıyor.
Bu adımdan sonra ne yapmam gerek ?

Yani istediğim sistemi herhangi bir kod girmeden driver'lar çalışarak gelsin istiyorum.

Bu arada Recep veya Burak Bey,

ofisiniz nerede acaba il olarak ? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuda müsait bir zaman ofisinize uğramak isterim, gerçi hafta içi ben de çalışıyorum ama uygun bir zaman buluruz :)

- - - Güncellendi - - -

Evet artık mac üzerinden kendi leptopımın klavyesi ile yazıyorum, ancak touchpad çalışmıyor.
Üstelik ekran kartı olarak nvidia kextlerini sildim , sadece intel hd4000 kextlerı kaldı ona rağmen tekrar çalışmıyor. Bu sorunu yaşayan var mı daha önceden? Ekran kartını bir türlü okutamadım. iAtkos ML3U kullanıyorum uefi mod.

Ayrıca ses sürücüsü çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı