Çözüldü Isıl işlem mutfak fırınıyla olabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SaviorAngel™

Hectopat
Makaleler
2
Hiçbir şekilde sürücü kabul etmeyen harici grafik kartına ısıl işlem fırına koyma şeklinde uygulanırsa olumlu sonuç alınır mı? Harici grafik işlemcisi MXM olmadığı için anakart ve üzerinde bulunan diğer komponentlerle (işlemci ve RAM) bunu olacağı için kuşkum var, bu yapacağım işlemin diğer donanımlara bir zararı olur mu? (havlu içine saranlara denk geldim internette olmuyorlar, bu işlemin kalıcı çözüm olmayacağının farkındayım)

Çözüm
İnternette reballing adı altında geçen işlemden bahsediyorsunuz sanırım. Onun için özel cihaz var. Sadece çekirdeğe ısı uyguluyor diğer kısım az etkileniyor.
Keza sizin topları çıkarıp takacağınızı da hiç sanmıyorum. Bu işi yapan yerler var. Onlara verin bence.
İnternette reballing adı altında geçen işlemden bahsediyorsunuz sanırım. Onun için özel cihaz var. Sadece çekirdeğe ısı uyguluyor diğer kısım az etkileniyor.
Keza sizin topları çıkarıp takacağınızı da hiç sanmıyorum. Bu işi yapan yerler var. Onlara verin bence.

Çözüm
Bahsettiğiniz BGA makinesidir.Evde olacak iş değil.
Ben kurutma makinesiyle yarım saat tuttum ateş gibi olmuştu, fakat tepki alamadım. :D

Geri
Yukarı