Çözüldü İşlemci kullanımı çok düşük

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

icyWex

Decapat
Yer
Giresun
Daha fazla  
Bundan birkaç hafta Cinebench testi yapmış ve Single Core'da 1800 civarı bir skor elde etmiştim. Birkaç gün önce tekrar yapayım dedim ama 1000-1100 arası saçma bir sonuçla karşılaştım. Ve bu testin arasında CPU'yla ilgili hiçbir değişiklik yaptığımı hatırlamıyorum. Sonra BIOS'a girdim ve performance mode ayarının High performance da olması gerekirken quiet modeda olduğunu gördüm. High performance moduna alıp kaydedip çıktım ama bir şey değişmediğini fark edip yeniden BIOS'a girdim ve hala quiet mode daydı. Kaydettiğime yüzde 100 eminim işlemi en az 10 defa yapmışımdır ama sonuç değişmiyor maalesef. High performance moduna bir türlü geçmiyor. BIOS ayararını dahi sıfırlamama rağmen. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Çözümü bulmuşken şuraya bırakayım; fn+Q tuş kombinasyonu ile Lenovo bilgisayarlarda quiet mode ile High performance modlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Eğer işe yaramazsa veya yanlışlıkla bastığınızı anlayabilmek için Microsoft Store'dan Lenovo Utility programını indirebilirsiniz.
Çözümü bulmuşken şuraya bırakayım; fn+Q tuş kombinasyonu ile Lenovo bilgisayarlarda quiet mode ile High performance modlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Eğer işe yaramazsa veya yanlışlıkla bastığınızı anlayabilmek için Microsoft Store'dan Lenovo Utility programını indirebilirsiniz.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı