Çözüldü James Donkey 'Windows yalnızca GPT disklere yüklenebilir' hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Emirhan Polat

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi GPT disk hatası alıyorum. SSD'ime kurmaya çalışıyorum fakat fotoğraftaki hatayı veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20201022_111542.jpg
    IMG_20201022_111542.jpg
    159,1 KB · Görüntüleme: 250
Çözüm
SSD'niz arızalı. İade edin. Nasıl olsa James Donkey birebir değişim veriyor ya, veriler çöp olduktan sonra ne işe yarayacaksa artık...

Bu SSD'yi tavsiye etmiyorum. Tavsiye edenlere de itibar etmeyiniz.
Shift+F10 basın.
diskpart yazın.
list disk yazın.

select disk 0 (0 yerine kuracağınız diskin numarasını yazın).

convert gpt yazın.

Shift + F10 ile CMD penceresini açın, sonra gelen ekrana "diskpart" yazın sonra da "list disk" yazın. Bilgisayarda ki tüm diskler listelenecekdir, SSD diskinizin numarasını bulun (büyük ihtimalle 0), sonra "sel disk (SSD diskinizin numarası)" sonra da "clean" yazın ve tekrar kurmayı deneyin.

Bu işlem ile tum SSD disk sıfırlanacaktır.

Shift+F8 basın.
diskpart yazın.
list disk yazın.

select disk 0 (0 yerine kuracağınız diskin numarasını yazın)

convert gpt
Convert yaptığımda şu hatayı alıyorum.
Shift + F10 ile CMD penceresini açın, sonra gelen ekrana "diskpart" yazın sonra da "list disk" yazın. Bilgisayarda ki tüm diskler listelenecekdir, SSD diskinizin numarasını bulun (büyük ihtimalle 0), sonra "sel disk (SSD diskinizin numarası)" sonra da "clean" yazın ve tekrar kurmayı deneyin.

Bu işlem ile tum SSD disk sıfırlanacaktır.
Olmuyor...

Dosya Ekleri

• 16033555995521694895934258295167.jpg
    16033555995521694895934258295167.jpg
    220 KB · Görüntüleme: 96
Eğer veri kaybı sizin için önemliyse MBR Diski Veri Kaybı Olmadan GPT'ye Dönüştürün - Technopat

Değilse:

Öncelikle diskinizde önemli verilerin olmadığına emin olun veya varsa yedekleyin.

Windows yükleme ekranındayken Shift+F10 tuşlarına bastıktan sonra açılan pencereye sırasıyla aşağıdakileri yazın.

Diskpart.
List disk (listeden yükleme yapacağınız diskin numarasını bakın)
Select disk * (* yerine yukarıdaki adımda baktığınız disk numarasını yazın)
Clean.
Convert GPT.
Exit.

Bunları uyguladıktan sonra Windows'u kurabilirsiniz.

Kaynak: @afkybnds.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı