Çözüldü Kapalı bilgisayar uzaktan kontrol edilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Epicfeno

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar direkt konuya gireyim, ben birkaç gün sonra şehir dışına gideceğim ve Aralık'ın 13'ünde falan döneceğim eve, gideceğim yerde internet ve bilgisayar da var. Fakat ben şehir dışına gittiğimde bilgisayarda işlerim olacak kısacası bilgisayarıma ihtiyacım var. Başka bilgisayardan kendi bilgisayarım kapalıyken açıp kontrol edebilme şansım var mı?

Sistemim;
  • R5 2600
  • B450M-K
  • 5600XT
  • 2x8 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Statik IP ile bu işi yapanlar olduğunu biliyorum. Mac adresine göre sabit IP veriyorsunuz modemden ve uzaktan çalıştırma programları ile modem üzerinden bilgisayarı çalıştırıyorsunuz. BIOS'ta da bu ayarın aktif olması gerekiyor. Windows ayarlarında da değişiklik yapmanız gerekecek.

Buradan bir bakın isterseniz.
Hocam eğer işiniz çok uzun değilse açık bırakıp TeamViewer, AnyDesk gibi servisler kullanın.

Hayır, her BIOS desteklemez.

Biraz hortlatacağım ama 1 ay kadar bilgisayarımdan uzakta kalacağım.Bilgisayarıma laptopumdan erişmek istiyorum anakartın destekleyip desteklemediğini nasıl öğrenebilirim acaba biliyor musunuz? MSI sitesinde anakartta wol ile ilgili bir şey yazmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı