Çözüldü Kasadan Cızırtı Sesi Geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Aynı sorunu bende yaşıyordum PSU değiştim düzeldi PC açıldığı gibi düdüklü tencere gibi ses yapıyordu.

Bilgisayarı kapatıp ekran kartınızın güç bağlantısını sökp çalıştırır mısınız ondan mı kaynaklı. Olmadı psunuzu değişmeyi deneyin.

Bu arada frispy PSU alınır mı ya C4'den ne farkı var?

Dostum ses o kadar fazla gelmiyordu. Ben de sorunu buldum fan tam oturmamış ortasından biraz bastırınca ses gitti :D.
Kasadan PSU'dan memnun değilim zaten hazır sistemdi değiştiremedim :(
Hocam bilgisayar 2 günlük direk bilgisyarı başlarınca ses çıkıyor.
Fanlara kablo değiyor olabilir, HDD'den dolayı olabilir, birden fazla ihtimal var.
Fanlara ve kablolara baktım değmiyor, SSD kullanıyorum.
PSU'dan geliyordur büyük ihtimal. Ekran kartı da olabilir.
Peki öyleyse bu sorunu nasıl gidereceğim. İlerde sorun çıkarır mı bu ses ?

Sadece oyunca ise coil whine olabilir, ancak sürekli oluyorsa fanların gücünü birkaç saniyeliğine kesip sesin devam edip etmediğini konrol edebilirsin.

Sisteminizi paylaşabilir misiniz?

Eğer yeni ise Coil Whine olma ihtimali yüksek ve iade yapmanız gerekebilir çözmek zordur.

Sisteminizi paylaşabilir misiniz?

Eğer yeni ise Coil Whine olma ihtimali yüksek ve iade yapmanız gerekebilir çözmek zordur.

AMD Ryzen 5 3600.
RX 5600XT.
Gigabyte B540M S2H.
WD 500GB Blue SSD.
Corsair 2x8 3000MHz
Hocam güç kaynağından gelebilir mi ses güç kaynağım Frisby 600W 80 Plus.
Bu arada hocam Coil Whine değil çünkü bilgisayarı açınca direk başlıyor ses değişmiyor sürekli bir cızırtıda değil sanki kablo fana sürtüyormuş gibi ama değmiyor.
Ses kesik kesik geliyor ve Coil Whine'a göre daha az bir ses geliyor

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı