Çözüldü Keenetic extra modem nasıl?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

keremkarakaya

Megapat
Yer
Istanbul
Arkadaşlar merhaba,
Dün modem almak istediğim için konu açmıştım. Bugün ise almaya karar verdiğim modemle ilgili birkaç bilgiye sahip olmak istiyorum.
Oturduğum binada daireye gelen kablo CAT3 telefon kablosu. Bu kabloların en fazla aldığı hız 16 Mbps. Sokakta VDSL çalışması var. İleri de daireye gelen kabloyu CAT 5 ile değiştirmeyi düşünüyorum fakat CAT 5 kabloların modem girişleri farklı oluyor, telefon kablolarının girdiği soketten onu sokamam. Almak istediğim modem bu: Keenetic Extra DSL AC1200 4x5dBi Cloud VPN WPA3 Amplifier Fiyatı
Bu modeme CAT 5 / CAT 6 kabloyu bağlayabilir miyim? Bağlarsam nasıl yapabilirim? Yoksa buna gerek kalmadan DSL portundan da yüksek hızlı internet kullanabilir miyim?
Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Ben kullanıyorum çok memnunum 16 Mbit internetim var 15'e yakın veriyor stabil ve arayüzü çok kolay kullanışlı, CAT6'yı iki kablosunu ayarlıyorlar RJ 11 gibi telefon kablosu gibi modeme tel girişinden takıyorsun.
Ben kullanıyorum çok memnunum 16 Mbit internetim var 15'e yakın veriyor stabil ve arayüzü çok kolay kullanışlı, CAT6'yı iki kablosunu ayarlıyorlar RJ 11 gibi telefon kablosu gibi modeme tel girişinden takıyorsun.

Çözüm

Direk WAN portu var mı peki cihazda? Lan portlarından birini WAN olarak atadığımızda ethernet soketli kabloları bağlayabileceğimizi yazmışlar fakat emin olamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı