Çözüldü Kota Dolmamasına Rağmen Hızın Yavaşlatılması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Saykopat

Kilopat
Makaleler
12
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe
Ay başında AKN yenilendi ve ayın 14'ünde mail aldım kotayı aştığım için hızım düşürüldü diye. Kotamı kontrol ettim 20 GB kullanmıştım o gün TTNET'i arayamadım ve Antalya'ya gittim. Bugün geldim ilk iş kotamı kontrol etmek oldu ve değişmemişti 20 GB gözüküyordu. Bugün müşteri hizmetlerini aradım derdimi anlattım şikayet kaydı açtılar. 1 saat sonra başka biri aradı kotayı aşmadığımı ve bana gelen hızın 16 Mbps olduğunu söyledi. Ama hız testinde 2.86 Mbps hız gözüküyordu. Sistemden kaynaklı sorun olduğunu ve ay başına kadar beklememi söyledi. Böyle aciz bir firma görmedim. Modeme reset attım fabrika ayarlarına döndürdüm sorunum çözülmedi. Modemden kontrol ettiğimde bana gelen hızın 16 Mbps olduğunu da görüyorum. Ama internete girişim ve indirme hızım düşük.

Ay başında AKN yenilendi ve ayın 14'ünde mail aldım kotayı aştığım için hızım düşürüldü diye. Kotamı kontrol ettim 20 GB kullanmıştım o gün TTNET'i arayamadım ve Antalya'ya gittim. Bugün geldim ilk iş kotamı kontrol etmek oldu ve değişmemişti 20 GB gözüküyordu. Bugün müşteri hizmetlerini aradım derdimi anlattım şikayet kaydı açtılar. 1 saat sonra başka biri aradı kotayı aşmadığımı ve bana gelen hızın 16 Mbps olduğunu söyledi. Ama hız testinde 2.86 Mbps hız gözüküyordu. Sistemden kaynaklı sorun olduğunu ve ay başına kadar beklememi söyledi. Böyle aciz bir firma görmedim. Modeme reset attım fabrika ayarlarına döndürdüm sorunum çözülmedi. Modemden kontrol ettiğimde bana gelen hızın 16 Mbps olduğunu da görüyorum. Ama internete girişim ve indirme hızım düşük.
İşte bu yüzden Superonline veya Uydunet!

Biz de bu sorunları 2 sene önce yaşayınca vakit kaybetmeden Super Online' a geçtik. Tek eksileri verdikleri Huawei modem...

O halde müşteri hizmetlerini tekrar arayın, ekip göndersinler. Ne yapıp edip sorunu bu hafta içinde çözsünler. Israrcı olun, daha yeni bana 30 lira takmaya çalıştılar, üst birimlere kadar ulaştım geri aldım paramı. Güzel konuşun ama hakaret etmeden küfretmeden giydirin lafları. Sağlam giydirince isteğinizi yerine getiriyorlar. Bana göre çözüm tekrar tekrar arayıp bıktırmak. Hiç ihtimal vermiyorum ama dilerseniz temiz kurulum yapmayı da denersiniz, bence çözüm değil.

Şikayetvar.com üzerinden yazdım yarın dediğiniz gibi arayıp bıktıracağım onları.

Modeminize 16Mbps hız gelmesi bir şeyi değiştirmez, o değer hattınızda kopma veya başka bir sorun olmadığı sürece hep aynı kalır. Yani siz kotanızı kendiniz aşsanız bile o değer hiçbir şekilde değişmeyecektir, bu yüzden 3Mbps hız alacaksınız. Ama ay başını beklemek kadar saçma bir şey olamaz, gerekirse bölgenizdeki Türk Telekom müdürlüğüne gidin ve şikayetinizi bildirin.

Bu gün tekrar arayarak müşteri hizmetleriyle görüştüm 4 kişiyle görüşmemin ardından doğru bilgiye bu gün ulaşabildim. 100 GB olan paketimi aşmışım online işlemlerde 120 GB gözükmesi gerekirken 20 GB gözüküyormuş. Yine kendi sistem hatalarıyla müşteriyi uğraştırıyorlar. Konu kapanabilir teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı