Çözüldü Lenovo Ideapad 320 RAM kullanımı %98

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TimorYuan2

Kilopat
Yer
İstanbul/Bağcılar
Daha fazla  
Lenovo Ideapad 320 i5-8250U işlemcili modelini kullanıyorum. Daha doğrusu abim kullanıyor. Odasına çağırdı ve laptop niye bu kadar donuyor dedi. Mouse dahi hareket etmiyordu neredeyse. Arkada açık hiçbir şey yoktu sadece Google Chrome vardı. Reset attım. 2 gün civarı gözlemledim. İşlemci ve bellek kullanımı çok sık yükseliyordu bunu fark ettim. Şimdi size boştayken bellek kullanımını atıyorum.

16008007054877945346085603242634.jpg

Asıl sorun ise arkada Google Chrome dahil hiçbir şey açık değil. Bazen de CPU kullanımı boştayken %100 civarlarına dayanıyor. Bunun sebebi nedir? Format atmak geçti aklımdan fakat ilk bir bilene sormak daha mantıklı olur dedim. Virüs tarzı bir şey olabilir diye düşündüm.

Çözüm
Sorunun Google hesabınızla ilişkilendirilmiş bir Chrome eklentisinden kaynaklandığını düşünüyorum. Bu virüslü veya hatalı bir eklenti olabilir. Google hesabınız ile giriş yapmadan önce ram kullanımı sorunu var mıydı kontrol ettiniz mi? Etmediyseniz bir şekilde hesabınızdan çıkış yapın ardından Chrome'u sıfırlayıp kontrol edin. Sorunun kaynağı olan eklentiyi bulabilirseniz o eklentiyi de silmeyi deneyebilirsiniz.
Sorunun Google hesabınızla ilişkilendirilmiş bir Chrome eklentisinden kaynaklandığını düşünüyorum. Bu virüslü veya hatalı bir eklenti olabilir. Google hesabınız ile giriş yapmadan önce ram kullanımı sorunu var mıydı kontrol ettiniz mi? Etmediyseniz bir şekilde hesabınızdan çıkış yapın ardından Chrome'u sıfırlayıp kontrol edin. Sorunun kaynağı olan eklentiyi bulabilirseniz o eklentiyi de silmeyi deneyebilirsiniz.

Çözüm
Kendi bilgisayarımda aynı hesabı kullanıyorum. Sorun yok. Aşırı garip bir şey neyse bu aralar biraz daha düzgün gibi şikayet gelmedi.

Geri
Yukarı