Çözüldü Linux üzerinden USB'ye Windows yazdırmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Colonel Miller

Hectopat
Yer
Moscow
Daha fazla  
Windows'un üzerine Linux kuracaktım, disk bölümleme yaparken yanlışlıkla sildim. İlk defa Linux kurulumu yapıyordum şu an Linux'den yazıyorum Windows'a geçmem lazım nasıl yapabilirim? Hemen geçmesem iyi olur aslında Linux'un temel kodlarını falan öğrendikten sonra geçerim.

Çözüm
1- Hangi Linux olduğunu yaz.
2- WoeUSB yükle.
3- Windows'ta seni çeken özel programlar ya da oyunlar yoksa geçmesen de olur bence.
@Colonel Miller
Snap yükleyip snapten yüklemeyi deneyebilir misin?

Woeusb yüklenmiyor ama gnome-disk-Utility diye bir program var yazdırdım Windows'u içine ancak BIOS'da gözükmüyor eskiden gözükürdü UEFI: SanDisk Partition 1 diye şimdi sadece SanDisk diye gözüküyor SanDisk'i alıyorum 1. sıraya sonra siyah ekran veriyor ekranda Intel gibi bir şeyler yazıyor ne yapabilirim bahsettiğim programın ekran görüntüsü.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_2020-09-25_15-36-52.png
    Ekran görüntüsü_2020-09-25_15-36-52.png
    51,9 KB · Görüntüleme: 33
DD modundan kastınız nedir?
DD modu terminalden USB'ye İSO yazdırma yöntemidir.
Kod:
lsblk
dd if=isoadı of=USB yeri
şeklinde kullanılır. @Kerem00 @gen2 @illedelinux @deleted "lsblk" ile USB'nin yerine bakabilirsiniz. Dikkatli olun! Normal harddiskinizi seçmeyin. USB'yi seçin. Bu arada terminali İsonun olduğu yerde açın. Bu arada Kali siber güvenlik için siber güvenlik ile işiniz yoksa başka Linux dağıtımı öneririm.

Son düzenleme:
Woeusb yüklenmiyor ama gnome-disk-Utility diye bir program var yazdırdım Windows'u içine ancak BIOS'da gözükmüyor eskiden gözükürdü UEFI: SanDisk Partition 1 diye şimdi sadece SanDisk diye gözüküyor SanDisk'i alıyorum 1. sıraya sonra siyah ekran veriyor ekranda Intel gibi bir şeyler yazıyor ne yapabilirim bahsettiğim programın ekran görüntüsü.
USB'yi direk FAT diye biçimlendirin. ISO dosyasını mount edin ve içindekilerin hepsini USB'ye atın.

USB'yi direk fat diye biçimlendirin. ISO dosyasını Mount edin ve içindekilerin hepsini USB'ye atın.

Dediklerini yaptım oldu şu an Win 7 deyim yardımın için teşekkürler üsteki arkadaşa da teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı