[Çözüldü] Linux'un oyunlarda daha fazla FPS verdiğine dair kanıt

gen2

Decapat
En iyi cevaplar
8
Yer
127.0.0.1
Evet sürekli Linux'ta oyunların daha fazla FPS verdiğini duyuyorum da. Elinde buna dair kanıtı olan arkadaşlar mümkünse konu altına bırakabilir mi?

Ali CEYLAN

Hectopat
En iyi cevaplar
1
Kanıt demeyelimde Sketchup programının çok çok daha akıcı çalıştığını gördüm. Kendisi de doğrudan ekran kartını kullanır.

Jelly Beanci

Gigapat
En iyi cevaplar
43
Yer
nullptr Excepiton! Location pointer is null.
Öncelikle oyunlarımı Windows üzerinden oynadığımı belirtmek isterim;

Bazı oyunlar native olarak Linux'e de çıkıyor. Rocket League, CS:GO, DotA 2, TF2 (hep e-spor gibi oldu ama aklıma ilk bunlar geldi 3A oyunlar da var.)
Kaynak tüketimin olarak sisteme daha az yük bindirdiği için oyuna daha fazla işlemci ve RAM ve GPU kaynağı kalıyor bu da FPS olarak geri dönüyor.

Şu video'ya göz atabilirsiniz.

Sırf oyun oynamak için Linux kullanılmaz. Ancak Linux üzerinde oyun oynanmaz da diyemeyiz.

KS
G

gen2

Decapat
En iyi cevaplar
8
Yer
127.0.0.1
Öncelikle oyunlarımı Windows üzerinden oynadığımı belirtmek isterim;

Bazı oyunlar native olarak Linux'e de çıkıyor. Rocket League, CS:GO, DotA 2, TF2 (hep e-spor gibi oldu ama aklıma ilk bunlar geldi 3A oyunlar da var.)
Kaynak tüketimin olarak sisteme daha az yük bindirdiği için oyuna daha fazla işlemci ve RAM ve GPU kaynağı kalıyor bu da FPS olarak geri dönüyor.
Rakamlar varmı elinizde? Dota 2 bende hem windowsda hem linuxta oynadım ama daha fazla fps aldığımı hatırlamıyorum.

KS
G

gen2

Decapat
En iyi cevaplar
8
Yer
127.0.0.1
Yalnız bazı yerlerde farkettiğim kadarıyla fps windowsun altında. Sonuna kadar izledinizmi videoyu. Senkron olarak çekilmiş ise video yani. Bu arada ben hem windowsda hem linuxde CS:Go oynadım ve daha fazla fps almadım.

cengover_ekin

Hectopat
En iyi cevaplar
11
Yalnız bazı yerlerde farkettiğim kadarıyla fps windowsun altında. Sonuna kadar izledinizmi videoyu. Senkron olarak çekilmiş ise video yani. Bu arada ben hem windowsda hem linuxde CS:Go oynadım ve daha fazla fps almadım.
Evet bazı yerlerde düşüyor.

Yukarı