Çözüldü Linux'un oyunlarda daha fazla FPS verdiğine dair kanıt

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gen2

Megapat
Makaleler
1
Evet sürekli Linux'ta oyunların daha fazla FPS verdiğini duyuyorum da. Elinde buna dair kanıtı olan arkadaşlar mümkünse konu altına bırakabilir mi?

Çözüm
Öncelikle oyunlarımı Windows üzerinden oynadığımı belirtmek isterim;

Bazı oyunlar native olarak Linux'e de çıkıyor. Rocket League, CS:GO, DotA 2, TF2 (hep e-spor gibi oldu ama aklıma ilk bunlar geldi 3A oyunlar da var.)
Kaynak tüketimin olarak sisteme daha az yük bindirdiği için oyuna daha fazla işlemci ve RAM ve GPU kaynağı kalıyor bu da FPS olarak geri dönüyor.

Şu video'ya göz atabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sırf oyun oynamak için Linux kullanılmaz. Ancak Linux üzerinde oyun oynanmaz da diyemeyiz.

Bazı oyunlar native olarak Linux'e de çıkıyor. Rocket League, CS:GO, DotA 2, TF2 (hep e-spor gibi oldu ama aklıma ilk bunlar geldi 3A oyunlar da var.)
Kaynak tüketimin olarak sisteme daha az yük bindirdiği için oyuna daha fazla işlemci ve RAM ve GPU kaynağı kalıyor bu da FPS olarak geri dönüyor.

Şu video'ya göz atabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sırf oyun oynamak için Linux kullanılmaz. Ancak Linux üzerinde oyun oynanmaz da diyemeyiz.

Çözüm

Rakamlar varmı elinizde? Dota 2 bende hem windowsda hem linuxta oynadım ama daha fazla fps aldığımı hatırlamıyorum.

Yalnız bazı yerlerde farkettiğim kadarıyla fps windowsun altında. Sonuna kadar izledinizmi videoyu. Senkron olarak çekilmiş ise video yani. Bu arada ben hem windowsda hem linuxde CS:Go oynadım ve daha fazla fps almadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı