Çözüldü LOL Skin neden ban sebebi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lYouNeverKnow

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
LOL Skin hakkında size birkaç sorum olacak. Eğer biliyorsanız cevap verirseniz sevinirim.

1-LOL Skin neden ban sebebi? Yani insanlar para yatırarak RP satın alıyor ve onlarla kostüm alıyorlar şimdi biz bedava kostüm alınca onlara haksızlık oluyor bu doğru ancak onlara paralarını geri iade etme şansları var. Doğal olarak oyununda bir yerden kazanç sağlaması gerekiyor o da doğru ancak zaten oyun dünyada en çok oynan oyunlar arasında para konusunda sıkıntı çektiklerini sanmıyorum.

2-Özel oyunda da (yani botlarla yaptığın maçlarda falan) LOL Skin kullanmak ban sebebi mi?

3-LOL Skin kullandığını nasıl fark ediyorlar. Yani hesapta o skin olup olmadığından anlaşılır falan belki ama LOL Skinden ban yemeyen çok kişi var o halde onlar nasıl kurtuluyor?

4-LOL Skin'i ilk kez kullanan bir kişi uyarı yer mi? Yoksa direkt perma ban mı atılıyor?

5-Duyduğum kadarıyla LOL Skin sadece TR serverlerinde yasaklıymış yani Eu'da falan ceza yokmuş. Bu saçma değil mi?

Çözüm
1. Oyun ücretsiz olduğu için adamların tek geçim kaynağı kostüm satışları ve bence bu gayet doğal.
2. En çok TR serverinde kullanıldığı için sadece TR'de yasaklandı. Euwda ceza var mı yok mu bilmiyorum ama sanırsam o serverda kullanmak serbest.
3. Direkt perma ban yiyorsun.
4. Evet botlarla yaptığın maçlardan da yiyorsun.
Hayır siz olayı yanlış anlamışsınız. Kostüm oyun içinde karakterine görünüm vermek için kullanılır. Ama bazıları LOL skin gibi 3. parti yazılımlarla bu kostümleri ücretsiz elde etmeye çalışıyorlar, haliyle de bu yasak ve cezası da var. Bu konu da o yüzden açılmış.

Diyorum ya ilk defa duyuyorum. Bir şeyi düzgünce oynamak varken neden zorlarız ki yasal olmayan yollarda kendimizi.

Yurt dışında bu izinli olabilir veya olmayabilir. Ancak bizim ülkemizde yasak olması bence gayet iyi bir durum.

İlk sezondan beri oynayan adamın olsun yeni oyuncunun olsun emeğine karşılık kimse kusura bakmasın yazık edemez.

Diyorum ya ilk defa duyuyorum. Bir şeyi düzgünce oynamak varken neden zorlarız ki yasal olmayan yollarda kendimizi.

Yurt dışında bu izinli olabilir veya olmayabilir. Ancak bizim ülkemizde yasak olması bence gayet iyi bir durum.

İlk sezondan beri oynayan adamın olsun yeni oyuncunun olsun emeğine karşılık kimse kusura bakmasın yazık edemez.

Eskiden cezası yoktu zaten 2019'da mı ne geldi ban diye biliyorum. Lakin yurt dışında hala ceza yok o bence saçma biraz.

Beyler bende şimdi 2 PC var evde.Diğer PC de westte lolskin indirmeyi düşünüyorum.ara sıra da kendi PC me geçip westte oynasam (kendi PC m de lol skin yok) sonra kendi PC m de tr ye geçsem sıkıntı yaşar mıyım?

1. Oyun ücretsiz olduğu için adamların tek geçim kaynağı kostüm satışları ve bence bu gayet doğal.
2. En çok TR serverinde kullanıldığı için sadece TR'de yasaklandı. Euwda ceza var mı yok mu bilmiyorum ama sanırsam o serverda kullanmak serbest.
3. Direkt perma ban yiyorsun.
4. Evet botlarla yaptığın maçlardan da yiyorsun.
Evet lolskin ban sebebi ve olmalı da. Ama riotun tek geliri skin satışı değil. Eğer öyle olsaydı bu kadar dayanamazdı batardı tahminimce. Skinlerden güzel gelir elde ediyorlardır eminim ama kazandıkları gelirin az bir kısmını kapsıyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı