Çözüldü Mac OS X Mountain Lion Rtl8168 internet sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hasan93

Hectopat
Merhaba ml2 yi kurdum ve birçok açıdan iyi çalışıyor emekleriniz için teşekkürler. Sorunum şöyle ; eğer ml2 boot etmeden önce ethernet kablosunu takarsam internetimde bir problem olmuyor ama mac açıldıktan sonra takarsam ya da kablo çıksa bir daha taksam falan internet katiyen gelmiyor. Rtl8168 kartım var. Zaten wireless için de kext bulamadım. Intel centrino n-135 bir el atın lütfen. Kullandığım kext lnx2mac ml2 nin otomatik atadığı.

Wifi için usb wifi alın.. 30tl işte bu... :)

edimax.jpg

Dock Menüsü/Sistem Tercihleri/Ağ girdiğinizde Sol üstte internet bağlı değil mi diyor, yoksa ethernet kartı hiç mi görünmüyor. Eğer Bağlı değil diyorsa elle IP vermeniz gerekiyor.

Sorunumu çözdüm. Realtek'in sitesinden uygun driveri kurdum. 10.7 uyumlu olmasına rağmen sadece ilk seferinde kernel panic vererek çalıştı. Kabloyu artık istediğim zaman çıkarıp takabiliyorum.

Dock Menüsü/Sistem Tercihleri/Ağ girdiğinizde Sol üstte internet bağlı değil mi diyor, yoksa ethernet kartı hiç mi görünmüyor. Eğer Bağlı değil diyorsa elle IP vermeniz gerekiyor.
Hocam aynı sorun bende de var. Elle ip versem bile bağlı diyor ama internete girmiyor. Yardım lazım...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı