Çözüldü macOS Sierra Kurulumunda Clover Boot Menüsünde İlerleyememe Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

volkanadana

Hectopat
Daha fazla  
macOS Sierra 10.12.6 İmajı konusundan Sierra yı indirdim. USB'ye yazdırdım. Bilgisayarı boot ettim USB ile aşağıdaki resimde görülen ekran geldi. Buradan öteye gecemedim bir türlü.
IMG_20170830_000627.jpg

Burada Boot Clover from Clover EFI'ye tıklayınca aşağıdaki resim geliyor ve sonra tekrar clover menüsüne dönüyor.
IMG_20170830_000652.jpg

Paragon Partition Manager'da disklerimin görünümü şöyle:
IMG_20170830_001558.jpg

Transmac'ta da şöyle görünüyor:
IMG_20170830_001634.jpg

IMG_20170830_001802.jpg

Çözemedim bir türlü nerede yanlış yapıyorum.
Bu arada Paragon ile diskte bölüm açıp HFS ile formatladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
13 GB Sierra'ya nasıl yetsin hocam ? Onu en az 60 GB yapın. Ayrıca yanlış seçeneği seçiyorsunuz. Rehberi dikkatlice okuyun.
macOS Sierra 10.12.6 İmajı
Boot OS X Install From macOS Sierra olan seçeneği seçeçeksiniz Clover'dan.

Kusura bakmayın geç cevap verebildim. Hocam zaten sorun da burada başlıyor.
  • Boot OS X Install From macOS Sierra seçeneği yok. Sistemi USB'den boot edince hemen Clover menü geliyor, diskler görünüyor ama sizin söylediğiniz seçenek yok.. Ayrıca HFS ile biçimledirdiğim diskte görünmüyor. Ben daha önceleri bir çok defa macOS kurulumu yaptım. Mantık olarak kurulum diski görünmesi lazım ancak dediğim gibi o seçenek yok. Boot From Clover Efi var ve diğer diskler var.
  • Verdiğiniz imajı Win32 programı ve Transmac ile hepsiyle ayrı ayrı USB'ye yazdırdım. Acaba USB'den mi oluyor diye düşündüm, başka bir USB diske yazdırdım nafile.
  • Transmac ile bakınca diskin içeriği görünüyor sorun yok gibi ama anlamadım.
  • Bilgisayarım 2'si bir arada Casper bilgisayar.

Valla iki defa indirdim. Birincisinde imajı boş yazıyordu. İkincisinde sorun çıkarmadan USB'ye yazılıyor. Dediğim gibi Transmac ya o dediğiniz bölüm görünüyor ama boot ortamında görünmüyor. Acaba benim bilgisayarda mı sıkıntı var. Dediğim gibi ikisi bir arada Casper N360 SSD diskli model. Zaten bir garip bir alet. Ubuntu kurmayı 1 ayda zor başarmıştım. Onda da ses ve Wifi yoktu.

Neyse sağlık olsun. Başka bir bilgisayar da da deneyelim. Belki bilgisayar sıkıntılı dır. Teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı