Çözüldü Masaüstü ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ozan Demir

Kilopat
Yer
Safranbolu
Daha fazla  
Meslek
Kamu Personeli
Merhaba arkadaşlar, İzmit'ten bir arkadaşımdan kasa geldi. Taktım herşey sorunsuz fanlar çalışıyor harddisk devreye giriyor fakat ekrana hiç görüntü gelmiyor, monitör sarı ışıkta kalıyor onboard denedim yine aynı kendi kasamı taktığımda görüntü var.

Denediğim çözümler;
-Ekran kartı değiştirdim.
-Ram slotu değiştirdim
-İşlemci sök tak yaptım.
-Onboard denedim.

Banamısın demiyor anakart asus mini ama modeli bilmiyorum tam olarak sizce neden olabilir?

Resim ekliyorum:

Son düzenleme:
VGA kablosunu değiştirdin mi?
Yada kasayı televizyona da bağla bunları dene.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vga kablosunu değiştirdin mi yada kasayı tv ye bağla bunlarıda dene.

Vga da sorun olacağını sanmıyorum kendi kasamda çalışıyor düzgün olarak birde televizyona bağlamak lazım bakalım, ben güç kaynağından şüpheleniyorum daha çok.

Şuan çok önceden uyguladığım bir yöntem geldi aklıma ve uyguladım 4-5 dk görüntü aldım. Yöntem ise fişler çekikken saç kurutma makinası ile anakartı ısıttım sizce neden oluyor?

Ben bi teknik serviste bu olaya şahit olmuştum. Ama kasa hiç çalışmıyordu. Anakartın güç kabloları çıkartılıp çıplak el ile anakart üzerinde 5-10 saniye bekletilmişti. Sorun düzelmişti. Sorduğumda "anakart üzerinde enerji kaldığı için başlamıyor" denildi. :)

Senin olayda bununla alakalı olabilir.

Statik elektirik olayı onu bende düşündüm. Fakat anakart çıkmıyor yerinden arkadaki klavye, usb portların olduğu tabla sıkışmış çıkaramadım.

kasayı farklı bir monitöre taktığımda aynı durum bazen benimde başıma geliyor, ekran kartını çıkarıyorum güç kablosunuda birkaç kez takıp çıkarıyorum bu şekilde deneyince açabilmiştim.

Bu gece hepsini denicem inşallah.:) inşallah anakartta çatlak yoktur.

Konuyu okuduysanız eğer kablo ve monitörde sorun yok ikinci kasamda görüntü geliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı