Çözüldü Mavericks "boot0af: error" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Bolu
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kurulumdan sonra bilgisayarı başlatınca "boot0af: error" hatası aldım arkadaşlar. Mac'i ancak usb üzerinden çalıştırabiliyorum şu an. Yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımın Uefi desteği var abi sanırım, çünkü daha öncesinde de burada size sormuştum.
Asus K53sv modeli. i7,2630qm, 2.00Ghz'li olan model. O yüzden videoyu harfiyen takip ettim. Zaten videodaki olmadıktan sonra da sizin verdiğiniz linkdeki işlemleri yaptım, sonuç yine aynıydı. Acaba videodaki clover işlemine hiç girmeden, direk clover efi ile mi uğraşmalıyım?

Verdiğiniz başlıkta da sabit diske kopyalayın demişsiniz fakat ben sabit diske "aygıtlar" kısmından ulaşamıyorum, sadece yükleme usb'si gözüküyor. Bu kadar ilerleyip de tıkanmak bayağı bir can sıkıcı recep abi. Eğer istanbula geldiğimde ofisini ziyaret etmeme izin verirsen bilgisayarımı getirmek isterim :)

Arkadaşlar bugün aldığım yeni HDD'ye Clover'ı bir türlü kuramadım hep 'boot0af' hatasını aldım. Önceki kullandığım Hdd de bu hatayı 'Clover Bootloader Yükleme (UEFI Olmayan Anakartlar)' konusu ile çözmüştüm şimdi neden olmuyor.

Ankartım UEFİ desteklemez gıcığı var biraz :)
Uefi olmamasına rağmen Receb Baltaş'ın hazırladığı videoda ki gibi 'mount efi' bölümünde iki diski çıkıyor bu eski hdd de olmuyordu.
Uefi desteklediğini tehayyül edip Receb Baltaş gibi yaptım yine olmadı.

Install boot0ss seç ve yükle. Deneme yanılma yap. Girişimci ol biraz! Hackintosh emek ister :)

Emeğimi sömürdü :)

Dediğinizi denedim o listede ki hepsini hatta.
Sorun HDD'nin 4K Sector özelliğinden kaynaklandığı yazılmış bir kaç yerde.
Mac açılışta içinde sadece ''EFİ'' klasörü olan gizli bölümü açmaya çalışyor yani Clover'ın kurulu olduğu Partitionu değil.

Bende USB bellekten Clover'ı çekip ''EFİ'' bölümüne attım yine olmadı. Sizin kurulum videonuzdaki yönergeler ve deneme yanılma tekniklerini kullanıp tükettim :)
3 gündür uğraşıyorum bir kaç video izledim sizde paylaşmışsınız bir ara forumda, Bob :) arkadaşın çektiği 4K Sector ile ilgili ama oda fayda etmedi.

- - - Güncellendi - - -

Bu HDD'ye Hackintosh kurmuş kimse yok mu?Yada 4K sectörlü bir HDD.

Seagate 500 GB 7200RPM 3.5" 16MB SATA 6GB/S (ST500DM002) | Bimeks - Teknolojinin Kalbi Burada Atıyor

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı