Çözüldü Mavericks hackintosh usb belleksiz boot etme sorunu

• Konuyu başlatan Emir Kocatepe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 8B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben Clover v2352 kullanıyorum. Bootloader'ı tüm donanımları tanıttıktan sonra yükleyin. Ve sürücülerde doğru yazılımı kullanın. Yoksa hata verir boot etmez...

Merhabalar arkadaşlar; şöyle son durumum. Clover v3.4 ü kurdum bir şekilde. Aynı verisyonu Recep Bey'deki adımları aynen yaptım mount ettim. Usbyi çıkardım. Hiç bir sorun çıkmadı sistemi kapadım. Tekrar açtım boot etmedi siyah ekranda beyaz yazı ile şu yazmakta;

NTLDR is missing
Press Ctrl+Alt+Del to restart

-

Bu hata çıktı. Bir küçük detay paylaşayım clover sürümüm aynı Recep Bey'in kullandığı ile her adımı eksiksiz aynı yaptım. Sadece farklı olan clover'ı açtıktan sonra mount diyoruz ve 2 adet seçenek çıkıyor. Disk0s1 üstte disk1s1 Recep Beydeki bende ise bu disk0s1 üstte disk2s1 şeklinde gözüküyor. Fakat aynı adımları yaptım hiç bir problem yaşamadım. Usb belleğimi çıkarım sistemi açtığımda hata aldım usb ile tekrar sistem açılıyor?

- - - Güncellendi - - -

Ne yapmam gerekir arkadaşlar? Yardımcı olduğunuzu unutmamakla birlikte size minnet ve foruma minnet duymaktayım. Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba ! Bana team viewerdan yardım edecek olan var mı ? Daha doğrusu mac kurulumu yönünden acemiyim. Bu konu da ayrıntılı olarak bıkmadan usanmadan bana yardım edecek bir kişi var mı ? :)

Windows kuruluysa TRANSMAC programı kurulu mu artı MACOS USB imajı indirdiniz mi?
- - - Güncellendi - - -

Clover bootloader kurarken özelleştir bölümünde MBR PBR BOOT0AF BOORBIOS vs seçenekler var tek tek dene...

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende öyle bir seçenek yok. Clover 3.4.1 bir yani Recep Bey'in rehberde kullandığı sürümü o söylediğiniz durum 2.1 de var.

hocam 2 hesabımdan da ceza aldığım için ancak yazabildim internetimi tanımıyor fakat usb portlarımın hepsi çalışıyor anlamadım interneti yapamadım kullandığım aparat bu:
TL-WN727N - TP-LINK Türkiye'ye Hoş Geldiniz

Logic pro kuracağım bilgisayara yada satacağım. Bu yazılım için yükledim öncelik olarak. Kasayı da ondan topladım böyle sıkıntılar oluyorsa mac mini alıcam. Kasamı zarara girip satacağım.

- - - Güncellendi - - -

İnternet'i nasıl yapacağım hakkında bilgi verirseniz ?

- - - Güncellendi - - -

Tekrar format atıyorum tekrar hwsensor clover multibeast adımlarını yapıcağım. 0 dan bu 6. formatım oluyor. Son kez deneyeceğim en azından bir kişi desin ki bana şundan kaynaklı. Anlamıyorum hata almadan hwsensor clover mount efi boot yapıyorum. Multibeastte usb 3.0dan bile hata almıyorum ama bootlamıyor usb olmadan. Bir de üstüne internetimi görmüyor. Ses çalışmıyor hiç bişey anlamıyorum gerçekten.

Arkadaşlar benim sorunum çözüldü. parhessia isimli arkadaşımız saolsun. Gecenin yarısından sabaha demedi. Bilgisayara bağlanıp problemi çözdü. Otomatik boot ediyor bilgisayarım. Kablo ile internete de bağlanıyorum. Harici ses karıtmıcda ses için kullanıyorum. Her şey 4/4'lük. Forum kurucularına ve bu konuda rehber yapan arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Görüşmek dileğiyle arkadaşlar. =)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı