Çözüldü Mavi ekran PAGE FAULT IN NONPAGED AREA

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Jumbacho

Hectopat
Battlefield 4'ü oyun betadayken almıştım. Battlefield 4 çalışmayı durdurdu diyip hata veriyor sorun hala devam ediyor. Spesifik olarak sorunu çözebilen bişi bulamadım. Ayrıca son 1 aya yakın bir süredir dota2den de hata raporu vermeden atıyor. Sistem özellikleri resimde.

Dxdiag raporunda:

Kod:
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Display Tab 1: The file nvd3dumx.dll,nvwgf2umx.dll,nvwgf2umx.dll,nvd3dum,nvwgf2um,nvwgf2um is not digitally signed, which means that it has not been tested by Microsoft's Windows Hardware Quality Labs (WHQL). You may be able to get a WHQL logo'd driver from the hardware manufacturer. [/FONT][/COLOR]

gibi bir hata alıyorum. Yardımcı olabilecek varsa raporun tam halini de yükleyebilirim. Format atmayı denedim sorun hala aynı şekilde devam ediyor. Ekran kartı sürücüsü en son çıkan beta driver. Windows orjinal değil win 7 pro sp1. Sorunun donanımsal mı yoksa yazılımsal mı olduğunu da anlamayamıyorum. Mavi ekran hatası paged area in nonpaged area hatası. Ramleri test etmem gerektiğini anlatan bir video buldum sanırım bu sitedeydi flash belleğim olmadığı için henüz gerçekleştiremedim. Bugün yada yarın onu da denerim.

Sözüm ona Teknik servislerde de işe yarar bi çözüm bulamadım. Bilgisayar donanım ile ilgili bilgim zayıf olduğu için internetten kulaktan dolma bilgilerle prime95 ve furmark ile test etmeyi falan denedim. prime95 1 saat sonunda pc başına gelip bakarken mavi ekran verdi masaüstünde bi not defterinde bazı bilgiler var ama anlayamıyorum tabi. Furmark ise gpu ısısını 71e kadar çıkardı battlefield 4'te maximum 61i görüyodu ve oyundan atıyodu. World of warcraftta da 61 C buluyor fakat hata verip kapanması bi elin parmaklarını geçmez. Sorunun ne olduğunu bulmaya çalışıyorum bi bedel ödemem gerekirse ödemeye hazırım yardımcı olabilirseniz çok mutlu olucağım vaktinizi ayırıp bi bakarsanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rev 2.0 - Memtest yapamadım henüz flash bellek bulamadığım için. Bugün yarın yaparım. Onu yaptıktan sonra da bios güncelleme yükliyeyim o zaman?

Eğer bios süürmün FE ise;
ftp://download.gigabyte.ru/bios/mb_bios_ga-z68p-ds3_v2.x_ua6.exe
Bunu indir ve Biostan Qflash özelliği ile flash belleğe atıp güncelle.

qflash.jpeg

Güncelledikten sonra bu programlardan bir veya birkaç'ını kullanıyorsan ya kaldır, yada yeni sürümlerini yükle:
Smart6, Dynamic Energy Saver, Smart TPM, ve Touch BIOS

FE sürümü olup olmadığı hakkında bir fikrim yok. Onu nasıl öğrenebilirim?

Memtestte bir hata çıkmadı ayrıca.

Kesinlikle windows güncellemelerini yapmanı öneriyorum, bende de aynı sorun vardı, windows güncelleyerek çözüldü.

Murat5038;
Bios sürümü FC. Direk olarak üstte attığım linkten indirip yüklüyeyim mi yoksa yine flash bellek üzerinden mi yüklemem gerek? Biraz çok soru soruyorum pek bir şey bilmediğim için kusura bakmayın. Ayrıca Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

murat_02;
Windows orijinal olmadığı için güncellemeleri yapamıyorum. Eğer sorun çözülmezse ilk başta da dediğim gibi windows 8.1 orijinal sürüm alacağım.

Eğer ramlerinde sorun yok ve bütün bileşen driverların güncel ise, sorun kesinlikle windows güncellemediğin içindir.

Son çare bios güncellemesi. Eğer hala daha sorun devam ederse windows 8.1'i deneme olarak kurucam sorun çözülürse gidip alıcam başka çaresi yok.

Murat5038;
Bios sürümü FC. Direk olarak üstte attığım linkten indirip yüklüyeyim mi yoksa yine flash bellek üzerinden mi yüklemem gerek? Biraz çok soru soruyorum pek bir şey bilmediğim için kusura bakmayın. Ayrıca Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

murat_02;
Windows orijinal olmadığı için güncellemeleri yapamıyorum. Eğer sorun çözülmezse ilk başta da dediğim gibi windows 8.1 orijinal sürüm alacağım.
İlk olarak bu verdiğim sürümü güncelleyip sonra ilk verdiğim bios ile güncelleyin.
ftp://download.gigabyte.ru/bios/mb_bios_ga-z68p-ds3_v2.x_fe.exe

Güncelleme işlemini ise bununla yapabilirsin(Güncelleme aracı):
ftp://download.gigabyte.ru/utility/mb_utility_atbios.exe

Teşekkür ederim mavi ekran sorunum kalmadı. Battlefield 4 dışında hata veren bi program da yok 3 gündür. Yardımlarınız için tekrar tekrar teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı