Çözüldü Memory managment mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NazeTHR

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
•Ryzen 5 5600X | •AMD Radeon RX 6700 XT Phantom Gaming D 12GB OC | •Crucial Ballistix (2x8)16 GB 3200 MHZ (OC 3600 MHZ) | •MSI B550-A PRO | •MWE 650 80p | • Corsair Spec Delta RGB
PUBG Lite oynarken mavi ekran hatası aldım. Benim için bu minidump dosyasını analiz eder misiniz? minidump.rar

Çözüm
Araştırmama göre bu mavi ekran hatası XMP kaynaklı olabilirmiş.

XMP profilini devre dışı bırakıp yine günlük kullanımına devam et mavi ekran hatası almaya devam edersen minidump dosyanla birlikte konuyu güncelle sana tekrar yardımcı olurum.
Dosyayı inceledim. Minidump dosyan belleklerin bu sorunu yaptığını açıklıyor, Memtest86 ile RAM'lerini test eder misin?

İşlemciyi overclock ederken RAM'lerde overclock oldu bu yüzden olabilir mi?

Dosyayı inceledim. Minidump dosyan belleklerin bu sorunu yaptığını açıklıyor, Memtest86 ile RAM'lerini test eder misin?

Araştırmama göre bu mavi ekran hatası XMP kaynaklı olabilirmiş.

@Silinen üye'ın dediği gibi, bir bellek sorunu olabilir. Bunlara ek olarak şunları da yapın:
  • MSI Afterburner'dan bir ayar yaptıysanız geri alın ve yazılımı kaldırın.
  • İşlemciye yaptığınız OC'yi kaldırın ve BIOS'u sıfırlayın. RAM'lerde XMP ayarı açıksa onu da kapatın.
  • Knight Online'yi kaldırın.
  • CPUID yazılımlarını kaldırın.
  • MemTest86 ile belleklerde tarama yaparsanız iyi olur.

Son düzenleme:
Ekran kartına overclock yapmıştım mavi ekrandan sonra sıfırlanmış ve galiba sorunumda ekran kartına yaptığım overclocktan kaynaklanıyordu sanırım.

Ekran kartına overclock yapmıştım mavi ekrandan sonra sıfırlanmış ve galiba sorunumda ekran kartına yaptığım overclocktan kaynaklanıyordu sanırım.

Oyun oynamadan bu kanıya varamayız ekran kartın yük altına girmediyse bir geçerliliği yok. Yük altında tekrardan mavi ekran verebilir lakin minidump dosyalarında ekran kartıyla alakalı bir sıkıntı göremedim.

Geri
Yukarı