Çözüldü Minecraft Serverlerde Konuşma ?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ömer Erten

Kilopat
Servere giriyorum, T'ye basıp konuşuyorum ama kimse yazımı görmüyor. Anlamadım. Nasıl konuşucağım ben hangi komutu kullanmam lazım. Başkalarının yazdıklarını görebiliyorum. Önlerinde BAGIR yada Üye falan yazıyor. Fakat ben T basıp bir şeyler yazdığımda adımın önünde bir şey olmuyor ve kimse benim yazdıklarımı göremiyor. Bu arada sw nomercymc'dir.

Yaşadığın şey sanırım bir sorun değil. Girdiğin serverın kurallarıyla alakalı olabilir. Aklıma gelenler şunlar:

+ Server'da konuşabilmek içni belirli bir süreyi geçmiş olman gerekiyor olabilir (Örneğin 10 saat üstü oynayanlar konuşmaya hak kazanır)
+ Bazı server kuralları dahilinde yazıklarını 100 block ya da 200 block ya da 300 block vs. şeklinde belirli bir alan içerisindek alan oyuncular duyuyor. Bundan kaynaklanıyor olabilir.
+ Belirli bir server chat room'a girmen gerekebilir. Örneğin, /tradingroom yazdıktan sonra o kanala katılıp, takas yapmaya başlayabilirsin ya da /roleplayroom yazdıktan sonra rol yapmaya başlayabilirsin.
+ Konuşmaya başlamadan önce /say gibi bir komut girmen gerekiyor olabilir.

Önerim server kurallarını bir gözden geçirmen.

Yaşadığın şey sanırım bir sorun değil. Girdiğin serverın kurallarıyla alakalı olabilir. Aklıma gelenler şunlar:

+ Server'da konuşabilmek içni belirli bir süreyi geçmiş olman gerekiyor olabilir (Örneğin 10 saat üstü oynayanlar konuşmaya hak kazanır)
+ Bazı server kuralları dahilinde yazıklarını 100 block ya da 200 block ya da 300 block vs. şeklinde belirli bir alan içerisindek alan oyuncular duyuyor. Bundan kaynaklanıyor olabilir.
+ Belirli bir server chat room'a girmen gerekebilir. Örneğin, /tradingroom yazdıktan sonra o kanala katılıp, takas yapmaya başlayabilirsin ya da /roleplayroom yazdıktan sonra rol yapmaya başlayabilirsin.
+ Konuşmaya başlamadan önce /say gibi bir komut girmen gerekiyor olabilir.

Önerim server kurallarını bir gözden geçirmen.

Server kurallarında bununla ilgili bir şey yazmıyor. Biraz oynadıktan sonra üye olarak yazabildim. Yakınımdaki insanlar yazdıklarımı görebiliyor. Şuan sadece nasıl bağırılarak tüm oyunculara sesimi duyurabileceğimi öğrenmeye çalışıyorum.

Yazının başına ünlem işareti koy. :D Konuyu hortlatma ise lütfen silin yorumumu...

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok değil sağol neyse çözdüm sorunumu.
Çözüm : Biraz beklemek gerekiyor sonra tam üye oluyorsun ve konuşuyorsun. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Üye ol yazıyosa register plugini var yani /register (şifren) (şifren) ya da /register (şifren) yapıp sonra /login şifren şifren ya da /login şifren şifren yap serverda istenene göre değişir ama sonra servera çık gir tekrar login i yap sonra shout plugini varsa herkese duyurmak için ! koyup yazman gerekir yoksa direk yazabilirsin ama her servera girişinde tekrar login olayını yapman gerekir .

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı