Çözüldü Monitör 144 Hz fakat sadece 59 ve 60 Hz seçenekleri ayarlanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FuGUtheGreat

Femtopat
MSI AG32cq monitör kullanıyorum. 144Hz olmasına rağmen ayarlarda sadece 60 Hz'e kadar ayarlanıyor. Acaba Display Port yerine HDMI ile bağlamış olmamın bir ilgisi var mı? Eğer öyleyse Display Port daha önce kullanmadım bilgisayarda girişi yok çevirici falan mı almam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Çözüm
MSI AG32cq monitör kullanıyorum. 144Hz olmasına rağmen ayarlarda sadece 60 Hz'e kadar ayarlanıyor. Acaba Display Port yerine HDMI ile bağlamış olmamın bir ilgisi var mı? Eğer öyleyse Display Port daha önce kullanmadım bilgisayarda girişi yok çevirici falan mı almam gerekiyor yardımcı olur musunuz?
Aynı sorunu yaklaşık 1.5 ay öncesine kadar ben de yaşıyordum sorunun çözümü çok basit HDMI kablon maksimum 60 Hz'i destekliyordur onun yerine direkt 144 Hz destekleyen bir DisplayPort alabilirsin, bu konuda fazla kafa yorma zamanında öyle yaptığımdan seni uyarıyorum : ) %99 ihtimalle sorunun çözümü dediğim gibidir.
Hocam HDMI kablonuz maksimum 60 FPS'yi destekliyor olabilir. Örneğin bende Philipps HDMI 1.4 var max. 60 FPS destekliyor. Display kablo almanızı öneririm.

Son düzenleme:
Hayır, HDMI ile alakası yok. Ben de HDMI 144 Hz kullanıyorum.
Kablonun desteklemesi yetmiyor. Monitörün de HDMI üzerinden 60Hz+ desteklemesi gerekli. Çözünürlüğünüz 2560 x 1440 ise ve ekran kartı sürücüleriniz güncel ise DisplayPort kablosu edinmeniz gerekli. DP çıkışı ekran kartı üzerinde bulunur.

Windows Update'leri yaptınız mı yapmadan önce gözükmüyor.

@dansemacabre Öyle zaten sadece kabloyla alakalı bir şey değil ama ekran kartı sürücüsü güncel olması gerekli veya daha farklı sebep. Ben DP daha iyi olduğu halde gerek duymadım zira HDMI kablo 144 Hz destekliyor ve ihtiyacımı karşılıyor. Neyse benim sorunum değil, arkadaşın konusu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı