Çözüldü Monster Abra A5 V2.1.1, GTX860M Video_TDR_Failure Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Memoww

Hectopat
Daha fazla  
Geçen senenin sonbaharında aldığım laptopta ilk başta hiç hata almazken FM 15 yükledikten sonra oyun içi baya mavi ekran hatası aldım. Sonra format attım ve devamında masaüstünde daha çok takıldığımdan laptopu oyun odaklı bu sıralara kadar pek kullanmadım. Arada League of Legends oynarken FPS de ve ping de değişme olmamasına rağmen bazen anlık donmalar yaşıyordum ama o da beni ara ara sinir etse de pek takmadım. Ama tatile çıktıktan sonra oyunu laptopla oynamak zorunda kaldığımdan mavi ekran hatasını aldım GTA V oynarken 2 kere. Hatta ilkinden sonra yeniden başlattığımda ekran kartını görmedi PC, bu yüzden çareyi buraya yazmakta buldum şimdilik.

• Laptop: Monster Abra A5 V2.1.1
  • İntel Core i7-4710MQ işlemci
  • 8 GB 1600 mhz ram
  • GTX860m ekran kartı
  • Win 8.1 pro işletim sistemi

Geforce experience üzerinden driverımı hep güncel tutuyorum ve minidumpı da RAR olarak linkini aşağıda paylaştım, yardımcı olursanız mutluluk duyarım, şimdiden teşekkürler.

Minidump RAR dosyası:
minidump.rar - Google Drive

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımsal sorun var. Şuan Monster bıos desteği de Casper gibi olduğu için güncel bios yükle diyemiyorum. İletişim kurup varsa bios güncelle yoksa servise gönder. Ancak fazla ümitlenme Monsterlarda yakın zamandan beri bu sorun var.

Anladım teşekkürler monsterı da aradım onlar da bize gönderin donanımsal sorun olabilir dediler. 1 ila 4 iş günü içersinde sorunu düzeltip geri veririz dediler. Evime dönünce göndericem bakalım sonucu da buraya yazarım yeniden...

Perşembe günü gönderdiğim bilgisayar bügün saat 1 itibarıyla elime geçti. Monster ın servisinin hızlı olduğunu söylüyolardı ama bu süre beni gerçekten şaşrıttı ve sevindirdi. Cuma günü onlara ulaşması ve salı günü onların kargoya verdiklerini düşünürsek 3 iş gününde halletmişler. @Murat5038 arkadaşın dediği gibi donanımsal sorun varmış ve anakart değişmiş. Birkaç test yaptım kendimce sıkıntı gitmiş gibi gözüküyor. Bakalım hayırlısı...

Aşağıya da teslim formunu atıyorum...

2015-06-2413.56.58.jpg

....

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı