Çözüldü MPC-HC Crashed

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar bu hata ile dün karşılaşmaya başladım. Misafirlerden sonra oldu ama günahlarını da almak istemiyorum :)

Daha önceden açılan konuları da inceledim ancak kesin bir nedeni olmadığını görüyorum.
Herhangi bir sürücü sıkıntı mı çıkartıyor bilemiyorum ancak Windows Media Player da çalışmıyor.
Tekrar yüklemek ve kurmak, daha önceden bu isimle açılan konudaki önerileri uygulamak işe yaramadı.

Nereden ilerleyebilirim sorunun kaynağını bulmak için? @Murat5038
Farklı Codec'ler yüklemeyi önerenler olmuş yabancı forumlarda ancak işe yarayacağını sanmıyorum. Farklı bir sıkıntıya neden olmasın?

Windows Media Playet olayını çözdüm ancak K-Lite aynı durumda hala.

Pardon ya ben nasıl olduysa yalnızca Sistem çıktılarını yollamışım.
Akşam tümünü iletirim.

Ayın 19'undan sonra bu konuyla alakalı olduğunu düşünebileceğim aşağıdaki Application hatalarına sıkça rastladım, belki işinize yarar. @Murat5038
Kod:
Faulting application name: wmplayer.exe, version: 12.0.9926.0, time stamp: 0x54bde91d
Faulting module name: ntdll.dll, version: 10.0.9926.0, time stamp: 0x54bdee57
Exception code: 0xc0000005
Fault offset: 0x0002d992
Faulting process id: 0x20a4
Faulting application start time: 0x01d04edc12902a7e
Faulting application path: C:\Program Files (x86)\Windows Media Player\wmplayer.exe
Faulting module path: C:\WINDOWS\SYSTEM32\ntdll.dll
Report Id: 529de78d-bacf-11e4-965a-c860007028e3
Faulting package full name:
Faulting package-relative application ID:

Setup : yadi.sk: Yandex.Disk
System : yadi.sk: Yandex.Disk
Application : yadi.sk: Yandex.Disk

Freemake Video Converter kaldır, Skype güncelle, Logitech ürünü arsa sürücülerini güncelle, AMD sürücünü silip ddu ile kaldırıp güncel olanı yükle.
MPHC kurarken codec olarak kuruyorsan, kurarken mediaplayer seçeneğini kaldırıp kur. Ayrıca codec seçeneğini standart olarak kur. Gelen uyarılara evet yanıtını ver.

Yardımın için çok teşekkür ederim. Sıkıntının kaynağı ekran kartı sürücüsü çıktı.
Facebook'daki videolar bile sapıtmaya başlamıştı artık.

Galiba Windows10'a tam adapte olamamış bir sürücü kullandığım içindir.
Yine 8.1 64bit kuracağım ancak sıkıntının devam edeceğini sanmam.
Tekrar teşekkür ederim. @Murat5038

Sıkıntıların tümü gitse de MPC 2-3 saniye içerisinde kapanmaya başladı. Codec olarak kurma ve mediaplayer seçeneğini kaldırma tarafında bir eksiklik yapmış olabilirim?

Codec olarak kurma ve mediaplayer seçeneğini kaldırma tarafında bir eksiklik yapmış olabilirim?
Sıkıntı varsa bundan kaynaklı olması da yüksek çünkü codec işleri tek bir programı değil tüm media işlerini etkiliyor.

Tamamdır, dediğin gibiymiş. Şuan o sıkıntıdan da tamamen kurtuldum. İnternet tabanlı veya video oynatıcı kaynaklı hiçbir problem kalmadı.
Uzun süre test ettim, kapanma olayı da yok. Yüksek boyut ve kalitedeki videoları sürekli ileri geri sardığımda da donma veya kapanma gibi bir sorunla karşılaşmadım.
Sorun çözüldü, konu kapatılabilir. Yardımların için bir kez daha teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı