Çözüldü MSI 970 Gaming anakart SSD slot sayısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SamedE2

Decapat
Daha fazla  
MSI 970 Gaming anakartlı bilgisayarıma Samsung 860 Evo SSD almak istiyorum fakat 1 TB SSD bulmakta çok zorlanıyorum. Bulamadığımı var sayarsak, 2 adet 500 GB'lık alsam aynı şey olur mu? Ya da alsam bile takacak slot var mı? Harddisk'im çok eski ve yavaş olduğundan yerini dolduracak 1 TB SSD arıyorum.

Çözüm
SATA SSD alacağınız zaman bir slot sayısı olmaz, anakartınızda bulunan tüm SATA portlarını kullanabilirsiniz. Anakart SATA veriyolunuz ise SATA 3 destekli, bu da tam olarak gücünü kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Dediğiniz senaryoyu da işletirsiniz.
SATA SSD alacağınız zaman bir slot sayısı olmaz, anakartınızda bulunan tüm SATA portlarını kullanabilirsiniz. Anakart SATA veriyolunuz ise SATA 3 destekli, bu da tam olarak gücünü kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Dediğiniz senaryoyu da işletirsiniz.

Çözüm
Hocam 1 TB SSD bulmakta neden zorlanıyorsun anlayamadım birçok teknoloji satış sitesinde 1 TB 860 evo bulunuyor.
5-6 ay öncesine kadar evet fakat şu anda Vatan dahil diğer sitelerde bulamadım QVO var ama onu da pek tavsiye etmiyorlar. Belki de yanlış arama yapmışımdır. Teşekkürler yinede.

Bilgi ve link için sağ olun ve biraz önce bunu gördüm daha önce nasıl göremediysem. Benim gibi yakın zamanda SSD alacak arkadaşlar direkt Samsung'dan alırsa yanında m&b Bannerlord hediye geliyor.
Link

Son düzenleme:

Geri
Yukarı