Çözüldü Msi B150 Gaming M3 BIOS'a Girememe

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

NirvanA1

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Okula giden kurbanlık koyunlardan(LİSE)
Del ile basıp BIOS'a giremiyorum. Msi Fast Boot Utility'de Fast Boot kapalı ve bilgisayarı yeniden başlatınca Bad Config İnfo hatası alıyorum.

Bir yandan da bazen internete giremiyorum. Modemdeki Ethernet ışığı yanmıyor. Aynı sorunu bir daha yaşayınca başka bir bilgisayara bağlayıp sorunun anakartta mı yoksa modemde mi olduğunu anlayacağım yoksa kabloyu değiştirdim fayda da etmedi. İyi sosyaller.

Benim anakartım aynı sorunu yaşamıştım onboard kullanırken ekran kartı alınca sorun ortadan kalktı. Ama Slow Mode bozuldu kapalıyken açık şuan yarın Garantisi olduğu için servise göndericem. Sorunlu bir anakart.Onboard kullanıyorsan Fast Boot u açma ama hiç açmadıysan bilemiycem umarım sorunun ortadan kalkar yoksa servise yolla hiç uğraşma.

BIOS'u güncelleyip Clear CMOS yapın. Bir de mavi ekran almışsınız, dosyaları gönderin:

Minidump Dosyalarını Upload Etme | Technopat Sosyal
dump.zip

Ben driver kaynaklı olduğunu düşünüyorum hataların. Bir yandan da BİOS güncellemesi yapmama yardımcı olur musunuz ? Sitedeki rehberler işime yaramadı MSİ Live Update de güncel olduğunu söylüyor. B.60 yüklü değil halbuki.

Benim anakartım aynı sorunu yaşamıştım onboard kullanırken ekran kartı alınca sorun ortadan kalktı. Ama Slow Mode bozuldu kapalıyken açık şuan yarın Garantisi olduğu için servise göndericem. Sorunlu bir anakart.Onboard kullanıyorsan Fast Boot u açma ama hiç açmadıysan bilemiycem umarım sorunun ortadan kalkar yoksa servise yolla hiç uğraşma.
Ekran kartım var. Ben sistem kurarken hata yaptığımı düşünüyorum.

Garantiye gönderdiniz mi ?

BİOS'u güncelledim ve artık girebiliyorum. Mavi ekranlar için ayrı konu açacağım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı