Çözüldü MSI B550 Tomahawk BIOS güncellemesinden sonra sisteme görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhaba, B550 MSI Tomahawk anakartıma kitapçıkta yazdığı gibi Dragon Center kullanarak BIOS Update yaptım. Kuruluma hazırlanıyor aşamasına geldi geçti. Windows kapatılıyor ya da yeniden başlayacak gibi bir şey söyledi ve ekran kapandı gitti. Kasa çalışmaya devam ediyor. Kartta CPU Debug LED'i yanıyor. Ne yapacağımı bilemiyorum.
Lütfen yardım eder misiniz?
A65203BB-7306-46CA-A65B-33C417BFCB52.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
  • Başka bir bilgisayarda USB belleğin içine en güncel BIOS dosyasını atıp adını "MSI.ROM" olarak değiştirin.
  • Daha sonra anakartın girişinde BIOS FLASH tuşunun altında kare içine alınmış USB girişine USB belleğinizi takın.
  • Sonra bilgisayar kapalıyken Flash BIOS tuşuna basın. Bastıktan sonra orada bulunan ışığın yanıp sönmesi gerekiyor.
  • Işık söndüğünde BIOS güncelleme işlemi tamamlanmış oluyor.
Kaynak: https://download.msi.com/archive/mnu_exe/mb/E7C91v2.0.pdf
46. Sayfa.
Bundan sonraki güncellemeleri de Windows değil de BIOS üzerinden yapmanız daha sağlıklı olacaktır.
MSI Mag B550 Tomahawk AMD Ryzen 7 3800X bu şekilde işlemci ışığı yanıyor sadece BIOS güncellemesini tamamladığını sanıyorum.
Anakart modeli ve işlemcinizi yazar mısın? Aldığın hatayı da resim olarak atar mısın?

Daha önce 6 7 senelik bilgisayarımda Power tuşuna basınca ekran gelmiyordu Power analog saving mode yazıyordu ekranda ama cihaz çalışıyordu bununla aynı sorun olabilir diye düşünmeye başladım çünkü 2 cihazda kapatıp açtıkca açılabiliyordu.

Dosya Ekleri

• IMG_20200927_110104.jpg
    IMG_20200927_110104.jpg
    71 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:
Son düzenleme:
Farkındayım fakat kendisiyle iletişim kurabilme imkanım olmayabilir.

Az önce açıldı test amaçlı kapattım ve tekrar açmak istediğimde aynı hatayı verdi bu sefer gerçekten arızalandırdım galiba.

Dosya uzantısını değiştirdiğinize emin misiniz? Yani bazen bu özellik kapalı oluyor. Örneğin asd.asd.txt şeklini alıyor dosya.

@Hamza Terzi Işığın sabitlenmesi USB belleğini veya içindeki dosyayı kabul etmediğini, görmediğini, okumadığını gösterir. Yani sorun USB bellek veya yanlış BIOS dosyası ile alakalı olabilir.
  • Doğru BIOS dosyasını indirdiğinizden emin olun.
  • Doğru USB portuna taktığınızdan emin olun.
  • USB değiştirin. Mümkünde 8GB veya aşağısı olsun.
  • USB belleğinizi formatlayın. Rufus ile "non-bootable" ayarını seçerek formatlayabilirsin.
Bende her şey doğru yapmama rağmen ışık yanmıyor. Sadece basarken yanıyor. İşlemcisiz, işlemcili denedim olmadı. BIOS pilini çıkarıp taktım olmadı.

Bende her şey doğru yapmama rağmen ışık yanmıyor. Sadece basarken yanıyor. İşlemcisiz, işlemcili denedim olmadı. BIOS pilini çıkarıp taktım.

Bende her şey doğru yapmama rağmen ışık yanmıyor. Sadece basarken yanıyor. İşlemcisiz, işlemcili denedim olmadı. BIOS pilini çıkarıp taktım olmadı.

Tüm işlemleri doğru yaptığınıza eminseniz vakit kaybetmeden servispointe gönderin ürünü ben servispointe gönderdim iade değişim verdiler yeni ürünü aldım. (MSI için konuşuyorum.)

Tüm işlemleri doğru yaptığınıza eminseniz vakit kaybetmeden servispointe gönderin ürünü ben servispointe gönderdim iade değişim verdiler yeni ürünü aldım. (MSI için konuşuyorum.)
Fatura istediler mi peki? Ben faturayı kaybetmişim, satıcıdan dijital fatura istedim. Garanti belgesi kutu içeriği falan elimde var.

Yeni konular

Geri
Yukarı