Çözüldü MSI GE60 2OE-215TR macOS uyumlu mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

jhondalton

Hectopat
Daha fazla  
  • İ7 4700MQ 2.40 GHz İşlemci
  • GTX765M ekran kartı
  • İntel HD graphics 4600
  • 16GB Ram
  • Wifi- Realtek RTL8723AE
  • Wifi 2-Intel Wifi Link 4965AGN(Elimde var fazladan)
  • Ethernet- Killer e2200 gigabit Ethernet Controller

Mümkün müdür?

Çoğu benzer ürüne macOS Yosemite önermişsiniz, neden El Capitan olmuyor? Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen nereden takip ediyorsun bilmiyorum. "Neden El Capitan olmuyor" diye bir şey yok. Bunu sen uyduruyorsun.
Sistemine El Capitan kurarsın. Ancak her iki Wi-fi kartın da destaklenmiyor. GTX765M ekran kartı cihazın opitmus ise çalışmaz.

Sen nereden takip ediyorsun bilmiyorum. "Neden El Capitan olmuyor" diye bir şey yok. Bunu sen uyduruyorsun.
Sistemine El Capitan kurarsın. Ancak her iki Wi-fi kartın da destaklenmiyor. GTX765M ekran kartı cihazın opitmus ise çalışmaz.
Merhabalar usb boot'dan Boot mac OS X from OS X Base System seçiyorum resimdeki hatayı aldıktan sonra kuruluma geçmesi gerekirken reset alıyor neden olabilir acaba ? Not:Mevcut olan W10'a dual yapmaya çalışıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_6443.JPG
    IMG_6443.JPG
    185,1 KB · Görüntüleme: 96
Son düzenleme:
Error allocating 0x#### pages at 0x####... alloc type 2 Hatası

İlk olarak şunu yönergeleri takip edin:
  • OsxAptioFix2Drv-free2000.efi indirin.
  • EFI / CLOVER / drivers64UEFI içinden OsxAptioFix sürücülerini silin.
  • Yukarıda indirdiğiniz dosyayı EFI / CLOVER / drivers64UEFI içine koyun.
  • Sistemi yeniden başlatın.
Olmaz ise aşağıdakileri takip edin.
  • Config.plist içinde RtVariables içine SIP güvenliği tamamen kapatın. ( 0xff ekleyin)
  • Farklı USB portları ile deneyin.
  • EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinden VBoxHfs-64.efi silin ve yerine HFSPlus.efi koyun.
  • EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinden OsxAptioFix2Drv-64.efi dosyasını OsxAptioFixDrv-64.efi ile değiştirin. Yada bunun tam tersini yapın.
  • EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinde birden fazla OsxLowMemFixDrv-64.efi yada OsxAptioFix2Drv-64.efi yada OsxAptioFixDrv-64.efi varsa bunlardan sadece birini bırakıp diğerlerini silin.

EFI / CLOVER / drivers64UEFI dizinini nerede aramam gerekiyor? Transmac'le boot usb de arıyorum bulamadım.
Birde bende clover değilde technopat yazıyor usb bootda.

Son düzenleme:
Transmac gerek yok. Windows / Computer içinde USB / EFI görünür. Tabii Wİn 10 kullandığını farzediyorum. Win 7'de görünmez.

İlk olarak şunu yönergeleri takip edin: Bunları denedim olmadı
  • OsxAptioFix2Drv-free2000.efi indirin.
  • EFI / CLOVER / drivers64UEFI içinden OsxAptioFix sürücülerini silin.
  • Yukarıda indirdiğiniz dosyayı EFI / CLOVER / drivers64UEFI içine koyun.
  • Sistemi yeniden başlatın.
Olmaz ise aşağıdakileri takip edin.
  • Config.plist içinde RtVariables içine SIP güvenliği tamamen kapatın. ( 0xff ekleyin)(bunu yapamadım Config.plist dosyasına giremedim)
  • Farklı USB portları ile deneyin.(denedim olmadı)
  • EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinden VBoxHfs-64.efi silin ve yerine HFSPlus.efi koyun. (zaten HFSPlus.efi vardı ben yinede değiştirdim olmadı )
  • EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinden OsxAptioFix2Drv-64.efi dosyasını OsxAptioFixDrv-64.efi ile değiştirin. Yada bunun tam tersini yapın. ( OsxAptioFix2Drv-64.efi mevcut ama OsxAptioFixDrv-64.efi dosyası bende yok linkde göremedim)
  • EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinde birden fazla OsxLowMemFixDrv-64.efi yada OsxAptioFix2Drv-64.efi yada OsxAptioFixDrv-64.efi varsa bunlardan sadece birini bırakıp diğerlerini silin.(OsxAptioFix2Drv-free2000.efi denedim olmadı OsxAptioFix2Drv-64.efi denedim olmadı )
  • Başka yapabileceğim birşey varmı?

Bu editörü buldum config için bu şekildemi yapmam gerekiyor ama neresine SPI kapama komutunu yazıcam onu bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• config.png
    config.png
    42,3 KB · Görüntüleme: 84
Son gönderdiğin yöntem oldu kurarken ethernet ayarı girince reset alıyor ama eternet olmadan kurdum şimdiki problem boot dosyalarının olduğu disc görüntüleyemiyorum izlediğim videoda clover configuratorü açınca üstteki barda extra sekmesi var bende çıkmadığından o işlemleri yapamıyorum usbden clover klasörünü aldım ama kopyalayacağım yer görünmüyor.
IMG_1479073065.415183.jpg

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı