Çözüldü Msi ge70 2oe fps düşmeleri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhaba arkadas , kusura bakma bir süreligine bu siteden durduk yere ceza almişim o yüzden cevap yazamadim.

Simdi sonuçlara baktigimzda 3dmark vantage scorunuz da bir sey gözüme takildi. `Core Clock 405mhz` yaziyor. Galiba bu yanlis deilmi. ? 850mhz yada daha fazla olmasi gerekiyor .

Siz yinede bir GPU-Z i acin ve kontrol edin .

5pd.png

Hiç önemli değil bu arada. İlgilendiğin için teşekkürler...

Battlefield 3, GTA 4 gibi oyunlar. Ama benim sorunum GPU ile değil, gpu sıcaklığı gayet iyi benim de. Fakat işlemcide bir problem var. Metro LL oyununda işlemci 93 dereceyi görmüştü. Ama o sıcaklıkta bile performans düşüşü yaşanmıyordu. Anlamadığım da bu işte önceden niye bir sorun yoktu da şimdi oldu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gercekten bende anlamiş degilim neden bu sorun sonra olustu. Ama işlemci de baya sicaklik var. Birde son kez `IntelBurnTest` yapin.
Burda islemciniz kac derece en fazla gösterecek bir bakin deneyin. Bu arada hwmonitor yada core temp le kontrol edin.
Download IntelBurnTest - MajorGeeks
Hic birseye dokunmadan `start` a basin.

Gercekten bende anlamiş degilim neden bu sorun sonra olustu. Ama işlemci de baya sicaklik var. Birde son kez `IntelBurnTest` yapin.
Burda islemciniz kac derece en fazla gösterecek bir bakin deneyin. Bu arada hwmonitor yada core temp le kontrol edin.
Download IntelBurnTest - MajorGeeks
Hic birseye dokunmadan `start` a basin.

İşlemci kullanımını maximum ve minimum %80 yaparak sorunu çözmüş gibiyim. Performans kaybı yaşamadan işlemciyi 80 dereceye kadar indirdim. İlgilendiğiniz için tekrar çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı