Çözüldü Msi ge70 2oe FPS Düşüklüğü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ghost5369

Hectopat
Arkadaşlar yeter artık... Ben konu açmaktan bıktım, eminim siz de cevap yazmaktan bıktınız biliyorum. Ama artık yeter dayanamayacağım. İşlemci kullanımını %99 yaptığımda oyunlar eskiden sorunsuz çalışıyordu. Şimdi hemen hemen her oyunda saliselik ama cidden sinir bozucu takılmalar meydana geliyor :mad: Tek işlemciyle çalıştırdım olmadı, uyumluluk ayarlarını kurcaladım hiç olmadı, en son nvidia beta driver yüklü, directx yüklü, kısacası tüm driverlar yüklü ve bu sitedeki windows 8 pro 64 bit kullanıyorum. Ne olur yardım edin bıktım artık kaç kere format attım bilemezsiniz.Disk bölümleme konusu açmıştım, onunla da alakası yok artık eminim.Nedir bu bilgisayarın sorunu ? Bir uyumluluk sorunu var ama anlayamadım :(

Edit:Intel Extreme Tuning Utility yükledim.Resimlere bakar mısınız ? Bir sorun gözüküyor mu ? Ayrıca cpu, memory ve gpu testlerinde passed yazdı.

2mcf321.png

2qxojna.png

f097dh.png

2wp55eh.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Pişman olabilirsiniz fakat bu GE70'i kötü kılmaz. Bütün yolları denediyseniz ve sorun devam ediyorsa servise gönderin derim. MSI gibi kaliteli bir marka sorun varsa kullanıcı hatası deyip size geri yollamaz ürünü ki yetkili servisleri de iyi.

Pişman olabilirsiniz fakat bu GE70'i kötü kılmaz. Bütün yolları denediyseniz ve sorun devam ediyorsa servise gönderin derim. MSI gibi kaliteli bir marka sorun varsa kullanıcı hatası deyip size geri yollamaz ürünü ki yetkili servisleri de iyi.

Hayır. MSI'ı ve GE70i kötülediğim filan yok, herkese de tavsiye ederim. Fakat yeni seriyi alan çoğu kişide bu sorun var. Bir çok kullanıcıda aynı şekilde sorun olması tesadüf mü ? Servise yollamak istemiyorum böyle bir sorun için. Çünkü biliyorum en az 1 haftadan önce gelmez ve benim kullanabileceğim başka bir bilgisayarım yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır. MSI'ı ve GE70i kötülediğim filan yok, herkese de tavsiye ederim. Fakat yeni seriyi alan çoğu kişide bu sorun var. Bir çok kullanıcıda aynı şekilde sorun olması tesadüf mü ? Servise yollamak istemiyorum böyle bir sorun için. Çünkü biliyorum en az 1 haftadan önce gelmez ve benim kullanabileceğim başka bir bilgisayarım yok.

Tesadüf değildir tabii ki. Sapphire HD78** serisinde sorun vardı, firma bütün kartları sorunsuz kartlarla birebir değişim yaptı ve hatayı kabullendi. Eğer yeni seri GE70'te de varsa firmaya mail gönder veya ara. Sorun tam olarak ne kısaca anlatabilir misiniz? Çünkü ben önceki konuları okumadım ve 1 hafta 10 günden önce gelmez diye göndermemezlik yapmayın üretim sorunu varsa. Neticede yüksek meblağda para verdiniz ve paranızın karşılığını tam olarak almanız gerek.

Tesadüf değildir tabii ki. Sapphire HD78** serisinde sorun vardı, firma bütün kartları sorunsuz kartlarla birebir değişim yaptı ve hatayı kabullendi. Eğer yeni seri GE70'te de varsa firmaya mail gönder veya ara. Sorun tam olarak ne kısaca anlatabilir misiniz? Çünkü ben önceki konuları okumadım ve 1 hafta 10 günden önce gelmez diye göndermemezlik yapmayın üretim sorunu varsa. Neticede yüksek meblağda para verdiniz ve paranızın karşılığını tam olarak almanız gerek.

İnşallah dediğin gibi olur, hatayı kabullenir MSI. Sorun normalde şu: İşlemci turbo boost aktif edince oyunlarda inanılmaz bir lag inanılmaz bir kasma oluyor, ilginç olanı her oyunda değil. Bu sorunun çözümü turbo boost devre dışı bırakmak. Öyle yapınca ilk bir kaç hafta sorun yoktu. Ama şimdi oyunlarda saliselik takılmalar meydana gelmeye başladı. Üstelik virüs ihtimali de yok çünkü windows 8'e yeni geçtim.

İnşallah dediğin gibi olur, hatayı kabullenir MSI. Sorun normalde şu: İşlemci turbo boost aktif edince oyunlarda inanılmaz bir lag inanılmaz bir kasma oluyor, ilginç olanı her oyunda değil. Bu sorunun çözümü turbo boost devre dışı bırakmak. Öyle yapınca ilk bir kaç hafta sorun yoktu. Ama şimdi oyunlarda saliselik takılmalar meydana gelmeye başladı. Üstelik virüs ihtimali de yok çünkü windows 8'e yeni geçtim.

Her oyunda da olmamasının sebebi CPU'yu yüksek seviyede kullanan oyunlarda olmasıdır sanırım. MSI resmi sitesine mail atın. Laptopun altında bulunan modeli tam olarak yazın ve sorunu belirtip gönderin. Biraz araştırayım bakayım ben de.

Sorunun neyden oluştuğu hakkında bir bilgin var mı? Oyun esnasında sıcaklıkları falan kontrol et. MSI forumda sıcaklıktan bahsetmişler.

Abi nasıl iade edeyim ? 1 ay geçti, ilk taksidini bile ödedim.İlk aldığımda işlemci kullanımını %99 yapınca hiç bir problem yoktu, daha yeni yeni başladı bu sorun.

Sorunun neyden oluştuğu hakkında bir bilgin var mı? Oyun esnasında sıcaklıkları falan kontrol et. MSI forumda sıcaklıktan bahsetmişler.

Bir bilsem sorunun neyden kaynaklandığını :( Isı ile ilgili değil, neden derseniz: Turbo boost aktifken hwmonitor ile oyuna girdim. Kasma başladığı sırada sıcaklıklara baktım, 70-75 civarıydı. Yani anlayacağınız ısı ile ilgili bir problem yok. Bu yüzden yazılımsal olarak çözmeye çalışıyorum sorunu.

Böyle konuları okudukça yeni model MSI almasam mı diye düşünmüyor değilim :(. Gerçi yeni model GE60 ların ne zaman piyasaya çıkacağı da belli değil, temmuz dediler olmadı ağustos dediler bekliyoruz bakalım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı