Çözüldü MSI MAG B550 Tomahawk Mystic Light Sorunu

• Konuyu başlatan Purim
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 2B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Purim

Hectopat
Yer
Ankara
Bu anakartı yeni aldım. Kutusunda ve sitesinde yazdığına göre MSI Mystic Light desteği var ARGB kontrolcüsünden gelen kabloyu anakarta taktım ama Mystic Light'ı açınca "Uygulama bu platformda desteklenmiyor" hatası alıyorum. Sizce bu neden kaynaklanıyor olabilir? Nerede yanlış yaptım?

Anakart: MSI MAG B550 Tomahawk
Kasa: MSI Mag Forge 100R
Fanlarım ARGB
BIOS güncel

Çözüm
Şimdi kasa üzerindeki RGB kontrol düğmesine basılı tuttum ve Mystic Light çalışmaya başladı. Teşekkürler yardımlarınız için.
MSI artık RGB kontrolünü her şeyi topladığı Dragon Center'dan veriyor. Bu uygulamadan fan hızı RGB gibi pek çok şeyi kontrol edebiliyorsunuz.

Buradan MSI Dragon Center indirip dener misiniz?

MSI artık RGB kontrolünü her şeyi topladığı Dragon Center'dan veriyor. Bu uygulamadan fan hızı RGB gibi pek çok şeyi kontrol edebiliyorsunuz.

Dragon Center üzerinden denedim ama sadece anakartım üzerindeki RGB'yi kontrol edebiliyorum. Fanlarımı değişmedi. Kasamın RGB kontrolcüsünden çıkan kabloyu JRAINBOW1 portuna taktım ama fanlarımı kontrol edemiyorum. Fanların rengini değiştirmek için kasanın üzerideki tuşa basmak zorunda kalıyorum. Ne yapmalıyım?

O halde RGB sinyalini ana kart üzerindeki JRGB portundan almanız lazım. Kontrolcü üzerinde sinyali ana karttan alabileceğin bir port olmalı. "MB" veya "M/B" şekline ibareler olabilir.

Tabi bunun için kontrolcünün modunu sinyali ana karttan alacak şekilde değiştirmek için bir buton olabilir.

Geri
Yukarı