Çözüldü Muz silecek mi yoksa standart telli silecek mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ust_sel

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Merhaba. Aracımın silecekleri iz yapmaya başladı, eskisi kadar temizlemiyor, ses yapıyor. Zaten bir kaç senelik, ömrü dolmuş olabilir. Yenilemeyi düşünüyorum. Şu an muz tipi silecek takılı fakat yine aynısından mı alayım emin olamadım.

Muz tipi silecekler genelde daha iyi diyorlar ama bu tarz silecekler cama iyice yapıştığından, camda yetersiz nem varken çalıştığında silecek motorunu zorlayabildiği, camda izler bırakabildiği vs. söylenmiş bazı forumlarda. Ki bu durumu ben de hissediyordum. Bu tip silecekler diğerlerine göre daha ağır ve motorları zorluyor olabilir. Ayrıca dediğim gibi son zamanlarda ses ve iz sorunu da yaşadım.

Diğer yandan bu muz tipi sileceklerin kaliteli olanları epey güzel temizliyor ama onlarda da epey fiyat farkı var. Sizce bu farka değer mi yoksa o paraya kaliteli bir klasik tip silecek alıp geçeyim mi?

Muz tipi:

muz.jpg

Telli:

telli.jpg

Son düzenleme:
Çözüm
Senelerdir kendi aracimda inwells marka muz silecek kullanıyorum gayet memnunum. piyasada satılan Bosch markalı sileceklerin çoğu sahte beş para etmez ürünler. Bu sezonda inwells hibrit modeli silecegini taktım oda guzel siliyor iz bırakma falan yapmadı hiç zaten çok pahalı bir ürün olmadigi için bir yaz-kış kullandıktan sonra yenisi ile değiştirmeye çalışıyorum
Muz tipi silecek kullanan ilk defa sizi gördüm. Orijinal telli silecek tercih ederdim. Hangisinin daha iyi olsuğu değişir kaliteye göre. Bazen yolda yürüeken bakıyorum arabalara ama hepsi telli. Telli orijinal bir silecek.
Muz az sıvı olunca hem ses hem de iz bırakıyor.

Ben önceki aracıma muz olanlardan alıyordum. Standart ölçülerinin çok üstünde alabiliyordum böylece. Camın daha çok alanını temizliyor. Ama fazla uzun olursa dışarı taşar temizlerken. Ayrıca silecek motorunada +güç demek. Yani ben yapıyordum ama önermiyorum daha büyük. Standart ölçüde ise yine muz tipi olanlar eski tiplere göre daha başarılı.

Telli bosch silecek kullanıyordum (Eco serisi) güzeldi ama her yıl yenilemek gerekiyordu ve 6 ay içinde falan çizgi çizgi iz bırakıyordu. Bir kaç defa muz silecek aldım hiç performans alamamıştım. En son inwells marka fakat hybrit serisi silecek aldım hem kasası çok şık hemde 2 ila 3 sene çok rahat gidiyor. Tavsiye ederim.

Telli bosch silecek kullanıyordum (Eco serisi) güzeldi ama her yıl yenilemek gerekiyordu ve 6 ay içinde falan çizgi çizgi iz bırakıyordu. Bir kaç defa muz silecek aldım hiç performans alamamıştım. En son inwells marka fakat hybrit serisi silecek aldım hem kasası çok şık hemde 2 ila 3 sene çok rahat gidiyor. Tavsiye ederim.
Hocam hybrid dediğiniz ikisinin karışımı oluyor galiba değil mi? Hem telli hem de lastikleri mi kaliteli oluyor, nasıl bir şey?

Senelerdir kendi aracimda inwells marka muz silecek kullanıyorum gayet memnunum. piyasada satılan Bosch markalı sileceklerin çoğu sahte beş para etmez ürünler. Bu sezonda inwells hibrit modeli silecegini taktım oda guzel siliyor iz bırakma falan yapmadı hiç zaten çok pahalı bir ürün olmadigi için bir yaz-kış kullandıktan sonra yenisi ile değiştirmeye çalışıyorum

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı