Çözüldü Neden mağazaların güvenlik kameraları 144P?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Elxoe

Hectopat
Nedense her haber izlediğimde merak ediyorum, neden büyük bir mağazaların 144P güvenlik kamerası var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Nedense her haber izlediğimde merak ediyorum, neden büyük bir mağazaların 144P güvenlik kamerası var?
Genelde 144P değil 360P gibi oluyorlar. Nedeni ise bu kamera görüntüleri geriye dönük olarak 1 ay kaydediliyor ve yüksek kaliteli görüntü HDD diskte çok yer kapladığı için büyük bir HDD gerektiriyor. Genelde masraftan kaçmak için 320-500GB HDD ve kalitesiz kameralar ile sistem kuruluyor.
Ortalama bir büyüklükte (Teknosa, MediaMarkt, Vatan) bir mağazada 35 tane güvenlik kamerası olsa. Hepsi 1080P Full HD olsa büyük ihtimalle batarlar ve tabii ki bunları kaydettikleri için boyutları onla birlike katlanır. Ben böyle düşünüyorum ama hiç dikkat etmemiştim :D. Nedense dediğiniz gibi hiç Full HD hatta HD bir kamera kaydı görmedim :D.

Hangisinde gördünüz? Genel olarak düzgünlerin kameraları iş görür derecede.
Asıl sorun güncel olmamaları. 10-15 yıllık oturmuş sistemlerini kullanıyorlar. Bir arkadaşım dükkanına kamera taktı. Cam gibi, güzel gösteriyor. Adamın cebinden çıkardığı telefonun modelini bile tahmin edebiliyoruz.
Neden 4K olsun? Suçlular yakalandığına göre fazla çözünürlüğe gerek yok.
4K olmasına gerek yok. 720p bile iş görür. Gerçekten 360p falan çoğu yer. En azından haberlere çıkanlar öyle.
Suçlular daha kolay yakalanabilir.
Bilgisayar sistemleri neden gelişiyor? Neredeyse her ihtiyacımızı karşılıyoruz.

Hangisinde gördünüz? Genel olarak düzgünlerin kameraları iş görür derecede.
Asıl sorun güncel olmamaları. 10-15 yıllık oturmuş sistemlerini kullanıyorlar. Bir arkadaşım dükkanına kamera taktı. Cam gibi, güzel gösteriyor. Adamın cebinden çıkardığı telefonun modelini bile tahmin edebiliyoruz.

4K olmasına gerek yok. 720P bile iş görür. Gerçekten 360P falan çoğu yer. En azından haberlere çıkanlar öyle.
Suçlular daha kolay yakalanabilir.
Bilgisayar sistemleri neden gelişiyor? Neredeyse her ihtiyacımızı karşılıyoruz.

Benim dayımın dükkanında da 144P, nedenini sorduğumda fazla pahalı dedi, bu iş görüyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı