Çözüldü Nihai performans modundan çıkılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Elysion™

Hectopat
Daha fazla  
Güç planını bir arkadaşın tavsiyesi ile AMD Ryzen High Performance moduna geçmek istedim fakat seçeneğe tıkladığım zaman tekrar kullanmış olduğum güç planına yani Nihai Performansa tekrar dönüyor. Ne yapmam lazım?

Çözüm
Sorunum çözüldü. Çözümü şöyle buldum; MSİ X Boost uygulamasını kurmuştum önceden, format atmıştım ve attıktan sonra güç planının Nihai Performans'ta kaldığını fark ettim. Aklıma X Boost'u tekrar yüklemek geldi, yükledikten sonra güç planını artık değiştirebiliyorum.
Chipset sürücülerinizi anakartınızın değil, AMD'nin kendi sitesinden indirip kurmayı deneyin. Yanlış sürücüyü kurmamaya özen gösterin.

B450 için örnek: https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b450

Güç planınıza müdahale eden diğer uygulamalar varsa kaldırın, eğer sorun çözülmüyorsa format atıp temiz bir şekilde sadece gerekli sürücüleri kurun.

Sorunum çözüldü. Çözümü şöyle buldum; MSİ X Boost uygulamasını kurmuştum önceden, format atmıştım ve attıktan sonra güç planının Nihai Performans'ta kaldığını fark ettim. Aklıma X Boost'u tekrar yüklemek geldi, yükledikten sonra güç planını artık değiştirebiliyorum.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı