Çözüldü NVIDIA'dan AMD'ye geçtim

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

B A T U H A N

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar RTX2060 aldım, istediğim performansı alamadığım için RX 5700XT ekran kartına geçtim. Mantıken NVIDIA sürücüleri kurmuştum. AMD geçtikten sonra NVIDIA ile ilgili olan her şeyi denetim masası uygulama kaldırdan kaldırdım. Sizce doğru bir şekilde mi yaptım? Yani DDU ile silmek daha mı mantıklıydı? Şu an ekran kartımın sürücüsü 20.9.1. ara sıra 1 saniyeden çok daha kısa ekran gidip geliyor ama hiç rahatsız etmiyor kendisi ve oyunda olmuyor. Dediğim gibi sürücüleri doğru bir şekilde mi kaldırdım? Ayrıca adrenalin olarak 20.9.1 kullanmak mantıklı mı? Yoksa daha sorunsuz bir sürücü var mı? Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Konu sahibi, konuda denildiği gibi DDU rehberni uygulayıp güncel sürümü kurmanız yararlı olur. Diğer kişilerin dediği gibi o ekran kartına geçmeniz sıkıntı çıkaracaktır umarım yaşamazsın tabi.

Yukarımda yazan kişi, başkalarına evet güvenmeniz her zaman doğru değil. Söylenenler de her zaman doğru olmayabilir ancak bunu doğru bilgiyi biliyorsan söyleyebilirsin. Ekran kartı değişti diye format atılmaz her zaman. Sadece kritik sorunlar çıkıyorsa, yazılımsal düzeltme söz konusu değilse o zaman son çare format öneriyoruz. Şahsen bende bu tür yazılım gerektiren veya çoğunluk donanımı değişirse bende öneriyorum formatla geçilmesi. Ancak zorunlu değil bir sorun yaşanmıyorsa.
Konu sahibi, konuda denildiği gibi DDU rehberni uygulayıp güncel sürümü kurmanız yararlı olur. Diğer kişilerin dediği gibi o ekran kartına geçmeniz sıkıntı çıkaracaktır umarım yaşamazsın tabi.

Yukarımda yazan kişi, başkalarına evet güvenmeniz her zaman doğru değil. Söylenenler de her zaman doğru olmayabilir ancak bunu doğru bilgiyi biliyorsan söyleyebilirsin. Ekran kartı değişti diye format atılmaz her zaman. Sadece kritik sorunlar çıkıyorsa, yazılımsal düzeltme söz konusu değilse o zaman son çare format öneriyoruz. Şahsen bende bu tür yazılım gerektiren veya çoğunluk donanımı değişirse bende öneriyorum formatla geçilmesi. Ancak zorunlu değil bir sorun yaşanmıyorsa.

Çözüm
Merhaba arkadaşlar RTX2060 aldım, istediğim performansı alamadığım için RX 5700XT ekran kartına geçtim. Mantıken NVIDIA sürücüleri kurmuştum. AMD geçtikten sonra NVIDIA ile ilgili olan her şeyi denetim masası uygulama kaldırdan kaldırdım. Sizce doğru bir şekilde mi yaptım? Yani DDU ile silmek daha mı mantıklıydı? Şu an ekran kartımın sürücüsü 20.9.1. ara sıra 1 saniyeden çok daha kısa ekran gidip geliyor ama hiç rahatsız etmiyor kendisi ve oyunda olmuyor. Dediğim gibi sürücüleri doğru bir şekilde mi kaldırdım? Ayrıca adrenalin olarak 20.9.1 kullanmak mantıklı mı? Yoksa daha sorunsuz bir sürücü var mı? Şimdiden teşekkürler.

2060 neyine yetmiyor?

Artı -1 Eksi
Konu sahibi, konuda denildiği gibi DDU rehberni uygulayıp güncel sürümü kurmanız yararlı olur. Diğer kişilerin dediği gibi o ekran kartına geçmeniz sıkıntı çıkaracaktır umarım yaşamazsın tabii.

Çok sağ olun, yapacağım.

Ben de kablo değiştirdim. Kaliteli kabloda yapmıyor. Anlık gidiyordu dediğin gibi. Artık yok.

Sürücü güncelledim düzeldi.

2060 neyine yetmiyor?

Fiyatına göre performans vermiyordu ayrıca 82'lere kadar çıkıyordu. Kasa kapağını açınca 75 falandı. 5700XT kasa kapağı açık 65 geçmiyor.

Çünkü DDU gibi yazılımlar sürücüyü tamamen kaldıramayabiliyor ve yeteri kadar güvenilir değil. En sağlamı her zaman temiz kurulumdur. Anladın mı Nikocuk?
İşte gerçek bir Technopat. Recep Baltaş'ı ne sanıyorsun, her yazdığı doğru olan bir kahin mi? Eğer Recep Baltaş yazdı diye doğru olduğunu düşünüyorsan hiç bu tartışmayı yapmayalım bile.
En sağlamı tabi ki temiz kurulumdur ama Recep Baltaş kahin olmadığı gibi biz de kahin değiliz. Kullanıcının verilerini kaybetmek istemeyeceği bir durum olabileceği için normal olarak ilk önce sürücüyü DDU ile kaldırması önerilir. Recep Baltaş, @Murat5038 gibi kişilerin örnek gösterilmesinin sebebi de bu tarz şeyler konusunda bilgili ve deneyimli olmaları. Forumda birçok kişiye yardımları dokunuyor ve insanlar da onların yol göstermesiyle sorunlarını çözüyor. Dolayısıyla da örnek gösterilmeleri gayet doğal. Ama bu şekilde gayet kolay açıklanabilecek bir şeyden forum kullanıcılarını eleştirmenin mantıklı bir açıklaması var mı gerçekten çok merak ediyorum. Ve de DDU güvenli modda başlatılınca gayet de iyi sürücüyü siliyor şahsen bu konuda hiç sıkıntı yaşamadım.

Ayrıca haklı olduğunuzu düşündüğünüz ama diğer insanların karşı çıktığı konularda karşı çıkanlara karşı dalga geçercesine bir üslup kullanmanız ise acınası...

Geri
Yukarı