Çözüldü OpenCore Catalina 10.15.5 Siyah ekran sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

spookslam

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
OpenCore Catalina 10.15.5 imajını Technopat'tan indirdim. Etcher ile USB'ye flash'ladım. Buradaki rehberden gerekli BIOS ayarlarını yaptım. BIOS'ta USB'yi, yani kurulum yapacağım belleği göremiyorum. Secure Boot'u hem açarak hem kapatarak denedim. Ya açınca ya da kapatınca, şimdi tam olarak hatırlamıyorum, bellek 2 Partition şeklinde görünüyor. Legacy USB desteğini kapattığımda da belleği göremiyorum. Açınca görüyorum ama asla kuruluma geçmiyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Bilgisayar parçalarım;
Ryzen 3600.
MSI B450M Mortar.
RX 5700 XT.
Corsair 2x8 Vengeance 3000MHz RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Verdiginiz linkteki dosyalar ve Boot-arg ayari ile tekrar denedim ve bu kez kuruluma gecebildim.
2. Partition'i secince kuruluma geciyor ama bir yerden sonra siyah ekranda kaliyor. Siyah ekranı gidermenin yollarını buradaki rehberden bulup uyguladım, ancak başarıız oldum. Belleğin ismini görebileceğim ayarlarlar var. Ama o ayarlarla bellekten boot ettigimde direkt siyah ekran görüyorum. Sol üst köşede" _ " işareti yanıp sönüyor. Hiçbir şekilde de ilerleme olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Config dosyanı rehbere göre aç
Boot args kısmına aşağıdaki kodu ekle ve save yapıp tekrar dene.
agdpmod=pikera

Bu ayarı denemiştim zaten. Rehberde siyah ekrana ilişkin çözümler uyguladım. Debug versiyonlarını da indirip değiştiridim. Onlarla da verbose ekraninda çok cabuk hata aldım.

USB içindeki EFI'yı komple silip, RAR içindeki EFI'yı USB belleğe at.
Yine agdpmod=pikera komutunu ekledikten sonra tekrar dene.

EFI/OC/ içerisinde config.plist'i sil, amdzen olanın adını config olarak değiştirip tekrar dene kurulumu.
Klasörü direkt attım orijinali silip ama yine siyah ekranda kaldı. Bu arada amdzen olan .plist dosyası verdiğiniz klasörde yoktu. Öyle bir seçenek uygulayamadım dolayısıyla.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı