Çözüldü Pardus GRUB Önyükleyicisini devre dışı bırakmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

User not found

Decipat
Makaleler
1
Pardus başlarken GRUB Önyükleyicisi'ni görmek istemiyorum, direkt olarak açılmasını istiyorum. Size bunu nasıl yapabileceğimi sorabilir miyim?

Çözüm
Maalesef bu hata ile karşılaştım.
Pardus kaynaklı. Repoları bu paketi içermiyor. Bunun eskiden bir PPA'sı vardı, onu bulup geliyorum.

Ya da başka bir yöntem var.

sudo nano /etc/default/grub yazın. Aşağıdaki altını çizdiğim GRUB_TIMEOUT değerini 0 yapın. Ctrl+O, Enter ile kaydedin, Ctrl+X ile çıkın. sudo update-grub yazın.

1599331583547.png
sudo apt install grub-customizer komutu ile GRUB Customizer programını kurun. Kurduktan sonra programın 2. sekmesindeki süre ayarını 0 yapın. Kaydedip çıkın.
Rich (BB code):
sudo apt install grub-customizer

Yerel Sistem Yöneticisinden olağan öğütleri aldığınıza güveniyoruz.
Bunları genellikle aşağıdaki üç şeyle özetleyebiliriz:

#1) Diğer kişilerin özel hayatına saygı gösterin.
    #2) Bir yazmadan önce iki kere düşünün.
    #3) Büyük gücün büyük bir sorumluluk getirdiğini unutmayın.

[sudo] password for ascat:
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
E: grub-customizer paketi bulunamadı

Pardus kaynaklı. Repoları bu paketi içermiyor. Bunun eskiden bir PPA'sı vardı, onu bulup geliyorum.

sudo nano /etc/default/grub yazın. Aşağıdaki altını çizdiğim GRUB_TIMEOUT değerini 0 yapın. Ctrl+O, Enter ile kaydedin, Ctrl+X ile çıkın. sudo update-grub yazın.

1599331583547.png

Çözüm

sudo nano /etc/default/grub yazın. Aşağıdaki altını çizdiğim GRUB_TIMEOUT değerini 0 yapın. Ctrl+O ile kaydedin, Ctrl+X ile çıkın. sudo update-grub yazın.

Eki Görüntüle 659068

Yaptım, şimdi ise işe yarayıp yaramadığını gözlemleme vakti. :)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı