Çözüldü PC Flash Belleği Açmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Countless Skies

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Packard Bell TM86 bilgisayarıma flash belleğimi takıyorum bilgisayarımdan flash belleğe giriyorum ve şu ekran çıkıyor karşıma :

Sonra burdaki DENIZ(4 GB) yazan simgeye tıklıyorum ve ardından şu hatayı alıyorum:

Okuldaki akıllı tahtaya takmaya çalıştığımda da aynı hatayı almıştım. Ama sadece benimkinde değil bütün arkadaşların flash belleklerinde aynı hata çıkıyordu.

NOT: Flash belleği taktığımda Norton 360 bir virüs buldu ve etkisiz hale getirdi.

Aklıma geldi ama içinde önemli şeyler olduğu için yapmadım.

- - - Güncellendi - - -

Bilgisayarda yedeği varmış bulamamışım biçimlendirdim ve düzeldi :D Ama bu hata neden çıkar merak ediyorum.

Zaten Flash belleğin içine gemişsiniz. Flash belleğin içinde bir dosya var ve onu çalıştırmaya çalışıyorsunuz. Bu dosya, sizi kandırmak amaçlı yapıldığı için kendine Flash belleğinizin simgesini ve belleğinizin sürücü harfini vermiş. Öyle gözüküyor ki kandırmış da :)

Ama Norton sildiği için siz bilgisayarınıza ısrarla virüs bulaştırma çabasından başarısız olmuşsunuz :)

Zaten Flash belleğin içine gemişsiniz. Flash belleğin içinde bir dosya var ve onu çalıştırmaya çalışıyorsunuz. Bu dosya, sizi kandırmak amaçlı yapıldığı için kendine Flash belleğinizin simgesini ve belleğinizin sürücü harfini vermiş. Öyle gözüküyor ki kandırmış da :)

Ama Norton sildiği için siz bilgisayarınıza ısrarla virüs bulaştırma çabasından başarısız olmuşsunuz :)

Bu virüs okuldaki akıllı tahtadan bulaştı demek ki. Çünkü akıllı tahtaya takılan tüm flashlarda bu hata çıkıyordu.
'Ama Norton sildiği için siz bilgisayarınıza ısrarla virüs bulaştırma çabasından başarısız olmuşsunuz :)' bu cümlede ne demek istedin Burak Abi anlayamadım ?

Açılmıyor dediğin flash bellek, yukarıda da çıkladığım gibi, virüs dosyası. Sen de ısrarla virüs dosyasını çalıştırmaya çalışıyorsun. Virüs kendini kamufle edip sana kendini Flash bellek gibi gösteriyor. Sen de buna kanıp Flash belleğe girmeye çalışıyorsun. Oysa ki virüsü çalıştırmaya çalışıyorsun.

Zaten yukarıda koyduğun görselde "DENIZ (G)" içindesin. Flash belleğin içindesin. Sorun olmadığı halde sorun varmış gibi Flash belleğe erişemiyorum diyorsun ;)

Önüne gelen herkes flashı bilgisayara takarsa olacağı budur. Öğretmenlerde dersi akıllı tahtadan anlatmaya başlayınca çoğu öğretmen flashını tahtaya takıyor. Birisinden bulaşmıştır.

arkadaşlar sorunun bir çözümü daha var önemli dosyaları kurtarmak için ilk önce o klasöre girin sonra sağ üste arama yerinde bir dosyanızı aratın ve o dosyaya sağ tıklayım dosya konumunu açın ve usb içi sonra onları yedekleyıp usb biçimlendirin hiç olmassa dosyalarınızı kaybetmesiniz :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı