Çözüldü Phenom II X6 1055T ve HD7870 Sistemde MAC Kurulumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

s_mail

Hectopat
Merhaba arkadaşlar foruma bugün üye oldum. 2 gündür Hackintosh nasıl kurulur inceliyorum ve bugün başarılı bir şekilde kurdum. Şuan Hackintosh'tan yazıyorum. Bilen arkadaşlardan bir kaç cevap bekliyorum.

1. Sistemimde Win8.1 vardı tek HDD olarak. Yeni bir bölüm açtım ve bu bölüme MAC'i kurdum. Sistemde tekrar Win8'e dönemiyorum. HDD bootmngr missing veriyor.
  2. Niresh bootable USB olmadan Boot ekranı gelmiyor.
  3. Bootable ekran geldikten sonra GraphicsEnabler=no demeden MAC yüklenmiyor. Nasıl otomatik yapabilirim?
  4. Mac'imde ses yok nasıl güncelleyebilirim? (Realtek ALC889)
  5. Ses ve ekran kartı nasıl driver yüklenir?
  6. Mac'i çok beğendim ve yapanlara teşekkür için bu hali ile orijinalini alabilir miyim?
  7. Mouse tekerlek ters olarak çalışıyor yani yukarı kaydırırsam sayfa aşağı iniyor :D.

Sistemim;

• Amd Phenom II X6 1055T
  • Gigabyte 990xa ud3
  • Sapphire HD7870
  • Realtek ALC889

Yardımcı olacaklara teşekkür ediyorum. Şimdi ben biraz Mac'i mıncıklayayım :D

Arkadaşlar yaklaşık 1 aydan sonra şuan ses sorununu da çözmüş bulunmaktayım. Kurulum işlemi tamamdır. Başlığım tam kurulum kısmına alınabilir.
Kullandığım programlar
Unity 3.5
Photoshop CS5
Blender

Son düzenleme:
1. Windows 8'e dönmek için Sistem Ayrıldı bölümünü seçin.
2. Bootloader kurmanız gerekiyor. Chameleon kurmak için:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3. Bootloader kurduktan sonra, Config dosyasına ekleyerek.
4. VooDoo HDA ?
5. https://www.technopat.net/forum/reh...d-hd-7000-ekran-karti-calistirma-rehberi.html
6. OS X Mountain Lion - Apple Store (Türkiye)
7. Sistem Tercihleri > Fare > Kaydırma Yönü.

Her şey başarı ile bitince başarılı kurulum rehberi yapın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adamların her şeyi ters. Faresi olsa ne olacak :)

:D
@burak alkan Teşekkürler yorumların için. Ben ssd aldım windows'u ona kurdum şimdi iki hardiskim olduğu için birinde mac var diğerinde ise windows. Yalnız halen ses olayını çözemedim. Sesler kesik kesik geliyor.

1. Windows 8'e dönmek için Sistem Ayrıldı bölümünü seçin.
2. Bootloader kurmanız gerekiyor. Chameleon kurmak için:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

3. Bootloader kurduktan sonra, Config dosyasına ekleyerek.
4. VooDoo HDA ?
5. https://www.technopat.net/forum/reh...d-hd-7000-ekran-karti-calistirma-rehberi.html
6. OS X Mountain Lion - Apple Store (Türkiye)
7. Sistem Tercihleri > Fare > Kaydırma Yönü.

Her şey başarı ile bitince başarılı kurulum rehberi yapın.

Burak bey şimdi herşey tamam yalnız ses kesik kesik ilerliyor. Daha önce böyle bir sorun duymuşmuydun. Bir soru daha sorayım mac bilgilerinde ekran kartımı görmüş daha doğrusu herhangi bir kext yüklememe rağmen ati 7000 serisi olduğu görülüyor. Acaba ekran kartı bu halde iken kurulumudur. Teşekkürler.

Sisteminizde yüklü olan ses kartı kextlerini silin, örneğin voodoohda. Sonra Multibest den Audio kısmında without dsdt ALC889 u yükledikten sonra config plist dosyasında npci=0x2000 veya 0x3000 ile başlayan flagı silin, son işlem olarak disk izlencesine gelip disk izinlerini doğrulayıp, onarın onarma işlemi bittikten sonra restart.

Sisteminizde yüklü olan ses kartı kextlerini silin, örneğin voodoohda. Sonra Multibest den Audio kısmında without dsdt ALC889 u yükledikten sonra config plist dosyasında npci=0x2000 veya 0x3000 ile başlayan flagı silin, son işlem olarak disk izlencesine gelip disk izinlerini doğrulayıp, onarın onarma işlemi bittikten sonra restart.

Merhaba bakınız lütfen şöyle bir video çektim. Sorunum daha iyi anlaşılır herhalde. Dediğiniz yöntemi yapamıyorum çünkü sistem/kitaplık/extension/ altındaki kextleri göremiyorum. Acaba terminalden mi silinmesi lazım? Gizli öğeleri göster dememe rağmen kextler görünmüyor. Yardımcı olabilecek arkadaşlara TeamViewer gönderebilirim.
Buda Fotoğraf
https://onedrive.live.com/redir?res...uthkey=!ALV3AQZvwBHir74&v=3&ithint=photo,.jpg
redir

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı